Városlista
2026. május 19, kedd - Ivó, Milán

Hírek

2015. Szeptember 01. 22:43, kedd | Belföld
Forrás: mti

Kósa: Magyarország betartja az uniós szabályokat

Kósa: Magyarország betartja az uniós szabályokat

Magyarország a bevándorlási hullám kezelésében betartja az európai uniós szabályokat és a schengeni egyezmény előírásait - szögezte le a honvédelmi bizottság fideszes elnöke az M1 aktuális csatornán kedd este.

Kósa Lajos az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti, valamint nemzetbiztonsági bizottságának együttes üléséről elmondta: a kormányzati tájékoztatókból kiderült, dokumentálni lehet, hogy az Európába irányuló bevándorlási hullám embercsempész bandák szervezett tevékenységének eredménye.
Az illegális menekültek többsége "fittyet hány" a vonatkozó európai szabályokra, nem törődik az ilyenkor szükséges eljárással. Ez is igazolja, hogy a migránsok döntő többsége nem politikai menekült, hanem gazdasági bevándorló - mondta a politikus.

bkdi \ bpt

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld

A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést

A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát

2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld

A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai

A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.