Városlista
2025. május 13, kedd - Szervác

Hírek

2023. Május 29. 06:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Kötélpályán hoztak fel egy szikláról lezuhant fiút a mélyből a tűzoltók Vértestolnánál

Lezuhant egy túrázó a Pes-kő-barlangnál Vértestolna közelében vasárnap, a tűzoltók kötélpályát építették ki, hogy a 15 éves fiút felhozzák a mélyből - mondta el a Komárom-Esztergom Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szó

Varga Mihály Sebestyén azt mondta: a bajba jutott fiatalnak a tatabányai hivatásos, valamint a vértestolnai, a tardosi és a tarjáni önkéntes tűzoltók segítettek, miután felhozták, hordágyon vitték az útra, ahol átadták a mentőknek.ú

Az MTI úgy tudja, hogy a fiú mindkét lábán nyílt lábszártörést szenvedett.

A barlanghoz nem vezet jelzett turistaút, oda csak sziklapárkányon lehet eljutni.

Címkék: baleset, túrista

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 12. 06:00, hétfő | Belföld

Megtartották az Élet menetét Budapesten

2025. Május 12. 06:00, hétfő | Belföld

Jellemzően napos, de az átlagosnál hűvösebb idő várható a héten

Jellemzően napos-gomolyfelhős, de az átlagosnál hűvösebb idő várható a jövő héten: egyes helyeken hajnalban akár 0 Celsius-fok körülire is lehűlhet a levegő, napközben 14-20 fok várható.

2025. Május 11. 11:39, vasárnap | Belföld

Nébih: enyhített a korlátozáson kívüli területeken a ragadós száj- és körömfájás miatt hozott intézkedéseken az állategészség�

Enyhített a korlátozott területeken kívüli térségben a ragadós száj- és körömfájás miatt hozott intézkedéseken az állategészségügyi hatóság - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonság Hivatal (Nébih) szombaton.

2025. Május 11. 11:30, vasárnap | Belföld

Meteorológia: megdőlt a hajnali hidegrekord szombaton

Megdőlt az országos hajnali hidegrekord szombaton: a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Nyírtasson mínusz 4,4 Celsius-fokig süllyedt a hőmérséklet - írta a HungaroMet Zrt. szombaton a Facebook-oldalán.