Városlista
2026. április 7, kedd - Herman

Hírek

2011. Július 08. 14:25, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Közel 120 családnak adott telket a város ingyen

Közel 120 családnak adott telket a város ingyen

Július 11-ig lehet pályázni Hódmezővásárhely Arany utcában található két ingyen telekre-tudatta a város portálja.

 

Az önkormányzat azoknak a 35 év alatti, vásárhelyi házaspároknak a jelentkezését várja, akik gyermeknevelést vállalnak. Az önkormányzat az elmúlt években közel 120 vásárhelyi család számára tudott így otthont biztosítani.

Újra meghirdette az önkormányzat az Arany utcai két ingyen telket. Ezeket korábban már kiosztották, de a jelentkezők végül visszaadták a városnak. Akét beépítésre szánt területre ismét lehet pályázni.

- Július 11-ig lehet jelentkezni a két ingyen telekre azoknak, akik építkezni szeretnének. Az ehhez szükséges adatlapot a Lakás- és Helységgazdálkodási Csoportnál, a Polgármesteri Hivatal földszint 22-es szobájában lehet beszerezni. Ezt kell kitölteni és a kért mellékleteket hozzácsatolni. A beérkezett pályázatokat a Lakásügyi Tanácsadó Testület bírálja el, és ők tesznek majd javaslatot arra, hogy az önkormányzat kivel kössön szerződést. Az ügyet a soron következő közgyűlés tárgyalja majd - mondta Makó András aljegyző.

Az önkormányzat azoknak a 35 év alatti, vásárhelyi házaspároknak a jelentkezését várja, akik már most gyermeket nevelnek, vagy vállalják, hogy családot alapítanak és a szerződéskötéstől számított 2 éven belül felépítik házukat. Az elmúlt években közel 120 ilyen beépítésre szánt ingyen telek talált gazdára Hódmezővásárhelyen. A kezdeményezés célja, hogy a fiatalok saját otthont alapítsanak a városban és itt találják meg boldogulásukat.

OrientPess Hírügynökség

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani

Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket

A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.

2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld

Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.