Hírek
2026. Január 29. 07:46, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja
Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.
A közleményben azt írták: a két párt szerdán megegyezett az idei országgyűlési választásokon történő közös indulásról.
A két politikai közösség közös meggyőződése, hogy a társadalmi igazságosság, a szolidaritás és a munkából élők érdekeinek védelme ma is meghatározó szerepet kell, hogy játsszon a magyar közéletben - közölték.
A tájékoztatás szerint a pártok közös jelöltállításban és egyéni választókerületekben történő koordinált részvételben állapodtak meg, céljuk legalább 80 egyéni választókerületben való jelöltállítás. A megállapodás értelmében a jelöltek ajánlásainak gyűjtése február 21-én kezdődik meg, és a sikeres aláírásgyűjtést követően véglegesítik határidőre a közös lista sorrendjét.
Egyre nyilvánvalóbb, hogy az április 12-i választás a többpártrendszer ünnepe helyett három jobboldali párt versengésére szűkül, ezért azoknak is parlamenti képviseletet kell biztosítani, akik elutasítják a tőke uralmára, a haszonra, a nyereségre és az osztalékra épülő, a dolgozókat kizsákmányoló világot, a bolygót veszélyeztető kapitalizmust - fogalmaztak a közleményben.
A felek hangsúlyozták: a közös indulás célja, hogy a munkából élőknek képviseletet biztosítsanak a parlamentben, és így hatékonyabban képviselhessék a dolgozók, családok és kisemberek érdekeit az elkövetkező ciklusban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
