Városlista
2026. június 4, csütörtök - Bulcsú

Hírek

2018. Július 30. 09:37, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Kutya szagolta ki a csempészcigarettát Zalában

Kutya szagolta ki a csempészcigarettát Zalában

Kábítószer- és cigarettakereső kutya segítségével találtak több mint kétezer doboz csempészcigarettát a pénzügyőrök az M70-es autóúton egy kisbuszban

- közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Zala Megyei Adó- és Vámigazgatósága hétfőn az MTI-vel.

Joó Hilda sajtófőreferens tájékoztatása szerint a NAV zalai pénzügyőrei az M70-es autóúton ellenőriztek egy bolgár rendszámú Volkswagen kisbuszt. Az ellenőrzéskor a kábítószer- és cigarettakereső kutya a jármű utasterében jelzést adott, ezért a kisbuszt további vizsgálatra Rédicsre kísérték.

A pénzügyőrök a jármű utólagosan kialakított rejtekhelyein, az utastér kárpitjai alatt több mint 47 ezer szál különféle márkájú, adózatlan cigarettát találtak. A sofőr a moldáv zárjegyes jövedéki termékek eredetét nem tudta igazolni.

A pénzügyőrök a 2365 doboz cigarettát lefoglalták és költségvetési csalás gyanúja miatt feljelentést tettek. A román állampolgárságú sofőrre váró jövedéki bírság összege várhatóan 10 millió forint.

Címkék: cigaretta, csempész, kutya, Zala

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld

Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését

Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni

2026. Június 03. 14:00, szerda | Belföld

Vezérigazgató: sikeres a Debrecenben gyártott BMW iX3

2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld

Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről

Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.

2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld

Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában

Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.