Városlista
2026. április 7, kedd - Herman

Hírek

2019. Március 06. 19:16, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Letöltendő börtönbüntetést kapott egy polgármestert zaklató férfi

Letöltendő börtönbüntetést kapott egy polgármestert zaklató férfi

Egy év tíz hónap börtönbüntetésre ítélt a Nagyatádi Járásbíróság nem jogerősen egy férfit, aki egy somogyi település polgármesterét zaklatta - tájékoztatta a Kaposvári Törvényszék szóvivője az MTI-t szerdán.

Vadócz Attila elmondta: az 53 éves vádlott 2016. október 10-én a községben működő telephelynél ittas állapotban fenyegette meg a községvezetőt. Miközben azt mondta neki, hogy agyonveri, megöli, az ingatlan kerítését rángatta, kapuját leemelte.

Hozzátette, a bíróság a férfit személy elleni erőszakos cselekménnyel fenyegetve elkövetett zaklatásban mondta ki bűnösnek. A büntetés kiszabásánál figyelembe vette, hogy többszörös visszaeső, zaklatás és erőszakos bűncselekmények miatt is volt már büntetve.

A szóvivő kitért arra, hogy a férfi azért követte el tettét, mert úgy gondolja, hogy többször a polgármester juttatta börtönbe.

Az ügyész tudomásul vette az ítéletet, a vádlott és a védője felmentésért fellebbezett, ezért az ügy másodfokon a Kaposvári Törvényszéken folytatódik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld

Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.

2026. Április 06. 16:00, hétfő | Belföld

Magyar fejlesztés javíthatja az állatjólétet és a hatékonyságot a tejtermelő gazdaságokban

Magyar fejlesztésű, mesterséges intelligenciával támogatott szolgáltatás javíthatja az állatjólétet és a működtetés hatékonyságát a tejtermelő gazdaságokban – közölte az MTI-vel az Adutrade Farm Kft.