Hírek
2019. Szeptember 11. 17:06, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Lezárult a kórházi eszközbeszerzés második üteme
Az áprilistól augusztusig tartó szállításokkal többek között korszerű betegágyat és kiegészítőiket, valamint egyéb ápolási és elektormedikai eszközöket kaptak kórházak
- közölte a fenntartó Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) szerdán az MTI-vel.
Az Emberi Erőforrás-fejlesztési Operatív Program (EFOP) keretében megvalósult beszerzés során 5330 korszerű betegágy, a hozzájuk tartozó infúziós állványok, matracok, továbbá 995 ápolási eszköz, kórházi bútorzat és 170 ápolási elektromedikai eszköz szállítása történt meg hatvannyolc kórház 78 telephelyére a nyár végéig.
Hozzátették, az ápolási eszközbeszerzések harmadik, utolsó ütemében még további mintegy 8200 elektromos, hidraulikus és kórtermi ágy, valamint éjjeliszekrény beszerzése történik meg jövő év első negyedévében.
Mint írták, a nyolcmilliárd forint összköltségű projekt során összesen 16 500 ápolási eszköz - többek között intenzív ágyak, korszerű betegágyak, felfekvést megelőző matracok, gördíthető infúziós állványok, fecskendős infúziós pumpák, éjjeliszekrények - hozzájárul a megfelelő eszközellátottsághoz és a szakdolgozók munkakörülményeinek javításához 65 ÁEEK által fenntartott intézmény 75 telephelyén és három egyetemi helyszínen.
Az ÁEEK konzorciumvezetésével a Szegedi Tudományegyetem, a Pécsi Tudományegyetem és a Debreceni Egyetem részvételével megvalósuló programnak köszönhetően hatvan helyszínen csaknem 5500-an képzésben is részesültek az újonnan beszerzett eszközök eredményes alkalmazása, a biztonságos és szakszerű betegmozgatás elsajátítása, valamint a munkahelyi kiégés megelőzése érdekében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen
Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.
2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld
Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány
Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.
