Hírek
2022. Július 20. 08:02, szerda |
Belföld
Forrás: mti/MTI/Rosta Tibor
Lezuhant egy vitorlázógép Békéscsabánál, nyomozás indult
Lezuhant egy motor nélküli vitorlázó repülőgép kedd délután a békéscsabai reptéren, a pilóta súlyosan megsérült - tájékoztatta a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-t.
Szombati Andrea közölte, hogy a baleset vontatás, felszállás közben történt. A pilóta életveszélyes sérüléseket szenvedett, mentőhelikopter vitte kórházba. A baleset okát és körülményeit a rendőrség vizsgálja - tette hozzá.
Várszegi György, a Békés Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-nek elmondta, hogy a vitorlázógép kapszulájából egy embert a békéscsabai tűzoltók feszítővágóval szabadítottak ki.
Szombati Andrea arról számolt be a távirati irodának, hogy a békéscsabai rendőrkapitányság légiközlekedés veszélyeztetése miatt indított büntetőeljárást az ügyben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 17. 14:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter szerint Brüsszel el akarja venni az olcsó orosz kőolajat Magyarországtól
2026. Március 17. 13:00, kedd | Belföld
NAV: hétfőn még kérhető az szja-bevallási tervezetek postázása
Hétfő éjfélig még kérhetik az szja-bevallás tervezetének postázását azok, akiknek nincs elektronikus elérhetősége.
2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld
EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál
Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.

