Városlista
2026. március 17, kedd - Gertrúd

Hírek

2017. Június 17. 05:01, szombat | Belföld
Forrás: mti

Lezuhant Tökölön egy vitorlázógép, ketten meghaltak

Lezuhant Tökölön egy vitorlázógép, ketten meghaltak

Két férfi életét vesztette a tököli reptéren, amikor vitorlázógépük lezuhant - olvasható a rendőrség hivatalos oldalán pénteken.

A police.hu közlése szerint ketten vesztették életüket abban a balesetben, amely 15 óra körül a Pest megyei Tökölön történt. A város repülőterén eddig tisztázatlan körülmények között zuhant le egy vitorlázógép.

A rendőrök a helyszínelést megkezdték, a baleset körülményeit szakértők bevonásával vizsgálja a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság.

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium keretében működő Közlekedésbiztonsági Szervezet arról tájékoztatta az MTI-t, hogy ők is vizsgálatot indítottak a baleset körülményeinek kiderítése érdekében.

Ők nem a felelősséget, hanem azokat az okokat vizsgálják, amelyek a tragédiához vezettek. Céljuk, hogy megelőzzék a hasonló baleseteket.

A szerencsétlenül járt jármű egy magyar lajstromjelű "motoros vitorlázógép" - tették hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 17. 13:00, kedd | Belföld

NAV: hétfőn még kérhető az szja-bevallási tervezetek postázása

Hétfő éjfélig még kérhetik az szja-bevallás tervezetének postázását azok, akiknek nincs elektronikus elérhetősége.

2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld

EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál

Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.