Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2011. December 23. 13:30, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Állami nyugdíjat kapnának a magánkasszánál maradók is

Állami nyugdíjat kapnának a magánkasszánál maradók is

Jövő év márciusának végéig kezdeményezhetik a volt magánkassza tagok az állami nyugdíjrendszerbe történő visszalépésüket – erre tett javaslatot a parlament alkotmányügyi bizottsága.

Az átlépők felvehetnék reálhozamukat és a tagdíj-kiegészítés összegét is. A magánkasszánál maradok ugyanakkor szintén állami nyugdíjban részesülnének.

Csütörtökön nyújtotta be módosító javaslatát a pénzügyi stabilitásról szóló törvény mellé az alkotmányügyi bizottság: a kormány által is támogatott elképzelés szerint a magán-nyugdíjpénztári tagok 2012. március 30-ig kezdeményezhetnék az állami rendszerbe történő átlépést s korábbi tagságuk megszüntetését – a korábbi státuszt pedig május 31-én számolnák fel végleg. Az átlépők jogosultak lennének a tagdíj-kiegészítésként befizetett összeg, és a reálhozamot felvételére, a pénzt pedig önkéntes pénztárba, illetve a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerben létrejövő egyéni számlájukra utalhatják – javasolta a bizottság. A szerdán Matolcsy György által ismertetett törvényjavaslat csak a tagdíj-kiegészítés összegét ajánlotta fel.

Állami nyugdíjat kapnak majd ugyanakkor azok is, akik nem jelentkeznek át – hiszen a magán-nyugdíjpénztári befizetések állami rendszerbe történő átvezetése erre feljogosítja őket. A stabilitási törvényjavaslatról várhatóan pénteken dönt az Országgyűlés, s elképzelhető, hogy a szabályozás címét is megváltoztatja – közli a hirado.hu.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: nyugdíj, parlament

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld

Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel

Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.

2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete

Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.

2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen

Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.

2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld

Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány

Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.