Hírek
2011. December 28. 08:32, szerda |
Sport
Forrás: mno.hu/Marca
Löw már ácsingózik Mourinho helyére

A német válogatott szövetségi kapitányának fotója teljesen kitölti a Marca keddi címlapját, nem véletlenül.
A spanyol sportlap kiemeli, a Real Madrid egyelőre nem tervezi, hogy megválik jelenlegi edzőjétől, viszont ha egy nap eljön ez a pillanat, akkor Joachim Löw lehet az utód. A jelenlegi német szövetségi kapitány a válogatott előtt már több klubcsapatnál kipróbálta magát, dolgozott Törökországban és Ausztriában, a Bundesligában pedig olyan csapatokat irányított, mint a Stuttgart vagy a Karlsruher.
Klubedzőként legnagyobb eredményét a Stuttgartnál érte el, itt 1997-ben megnyerte a német kupát, egy évvel később pedig a KEK döntőjéig vezette csapatát. Ebben az időszakban egyébként Lisztes Krisztián is a stuttgartiak játékosa volt. Szövetségi kapitányként 2008-ban Eb-döntőig vezette Németországot, 2006-ban pedig Jürgen Klinsmann segítőjeként világbajnoki bronzérmet szerzett.
A Real Madridnál feltételezhetően azért jöhetett szóba a szakember neve, mert José Mourinho a minap kijelentette: a szenvedélye továbbra is Anglia, és ha egyszer elhagyja a spanyol bajnokságot, akkor mindenképp visszatér a Premier League-be.
Löw továbbá rendelkezik azokkal az adottságokkal, amelyeket Madridban elvárnak a klubvezetők, a német válogatott nagyban neki köszönhetően újra stílusosan, korszerűen játszik, a kispadon pedig úriemberként viselkedik, megjelenése mindig elegáns.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 12. 08:44, szombat | Sport
Klubvilágbajnokság - A PSG történelmi diadalra készül
2025. Július 12. 08:39, szombat | Sport
Gyulay Zsolt: Magyarországnak 2036-ban lehet nagy esélye olimpiát rendezni
Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke szerint Magyarországnak 2036-ban lehet a legnagyobb esélye a nyári játékok megrendezésére, azt követően viszont már nagyobb lesz az európai konkurencia.
2025. Július 11. 09:09, péntek | Sport
El-selejtező - Döntetlennel kezdett a Paks
A kupagyőztes Paksi FC hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott csütörtökön a román CFR Cluj csapatával a labdarúgó Európa-liga selejtező első fordulójának első mérkőzésén.
2025. Július 10. 16:00, csütörtök | Sport
Párizs 2024 - Muhari Eszter, Fojt Sára és Major Veronika átvette a kicserélt bronzérmét
Újra csillogó bronzéremmel a nyakában fotózkodhatott szerdán a tavalyi párizsi olimpián harmadik helyezést elért Muhari Eszter, Fojt Sára és Major Veronika.