Hírek
2022. Október 17. 09:27, hétfő |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Magára hagyta a fagyos éjszakában ittas élettársát a vádlott
A nő halálra fagyott házuk teraszán.
Védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt emelt vádat a Veszprém Megyei Főügyészség azzal az 58 éves férfival szemben, aki a berhidai lakóházuk udvarán, a januári fagyban hagyta magára ittas élettársát.
A 20 éve élettársi kapcsolatban élő vádlott és sértett italozó életmódot folytatott, és 2021. január 24-én este is ittasan tértek haza egy disznóölésről a berhidai otthonukhoz. Az ittassága következtében magatehetetlen sértettet az unokája gépkocsival vitte haza, miközben a férfi kerékpárral már korábban hazaért, és az udvarban, a ház bejárati ajtajához vezető járdán várta az élettársát. A sértett hozzátartozója és a társaságában lévő férfi a sértettet bekísérték az udvarba, s miután a vádlott felügyeletére bízták, távoztak.
Miközben az elkövető a házba kísérte volna az élettársát, az asszony elesett, a férfi pedig nem tudta felemelni. Ekkor arcon rúgta, majd a fagypont közeli, 1-3 C°-os hidegben a járdán fekve magára hagyta a nőt, ő maga pedig bement a házba és lefeküdt aludni.
A sértett a súlyos ittassága miatt nem volt képes arra, hogy a lakásba bejusson, és kihűlés miatt az életét vesztette. A vádlott másnap reggel elhunyt élettársát az elesés és a bántalmazás helyén találta meg.
Az ügyészség a vádiratában fegyházbüntetés és közügyektől eltiltás kiszabását indítványozta az elkövetővel szemben a Veszprémi Törvényszéknek azzal, hogy a férfi a törvény rendelkezésénél fogva nem bocsátható feltételes szabadságra.
A kép csak illusztráció - Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 31. 08:06, hétfő | Belföld
NAV: bevált az adategyeztetési eljárás
Az idén februárban elindított első adategyeztetések alapján bevált az újfajta eljárás, valamennyi megszólított adózó önként korrigálta korábbi hibáit, így mulasztási bírságot végül egyetlen esetben sem kellett kiszabni
2025. Március 31. 08:05, hétfő | Belföld
Országjárásra indulnak a Fidesz és a KDNP vezető politikusai
Április elején országjárásra indulnak a Fidesz és a KDNP vezető politikusai - közölte a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója a közösségi oldalára vasárnap feltöltött videóban.
2025. Március 31. 08:03, hétfő | Belföld
Jellemzően száraz, napsütéses idő várható a héten
A hét elején még többfelé lehet zápor, majd csökken a csapadék esélye, és április első hetében jellemzően száraz, napos-felhős idő várható.
2025. Március 30. 08:49, vasárnap | Belföld
NAV: a gépjárműadó befizetésénél is érdemes a mobilapplikációt választani
A gépjárműadó befizetésénél is érdemes a NAV mobilapplikációját választani, a NAV-Mobilt azoknak is célszerű letölteni, akiknek gondot okoz az egyösszegű befizetés, hiszen itt az akár 5 havi pótlékmentes részlet is igényelhető