Városlista
2026. április 7, kedd - Herman

Hírek

2018. Augusztus 05. 16:17, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Magasabb a kalászos gabonák ára a tavalyinál

Magasabb a kalászos gabonák ára a tavalyinál

Magasabb a kalászos gabonák ára a világpiacon, mint tavaly, ami a kisebb termés ellenére is kedvező a hazai gazdáknak: a gazdálkodók 7,6 millió tonna kalászos gabonát takarítottak be, ebből csaknem 5 millió tonna a búza

– mondta az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára az M1 hírcsatornán pénteken.

Feldman Zsolt ismertette: a termés 8 százalékkal kevesebb, mint tavaly, az elmúlt öt év átlagához viszonyítva pedig mintegy 9 százalékos a csökkenés, a hektikus időjárás megviselte a gabonát.

Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy Európa több országában az aszály és a forróság rendkívüli károkat okozott, így jelentős a kereslet a magyar gabona iránt, és a hiány felhajtja az árakat. Feldman Zsolt hozzátette, étkezési búzából a hazai szükséglet 2,5 millió tonna, így van lehetőség exportra.

Címkék: ár, gabona, kalász

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld

Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.

2026. Április 06. 16:00, hétfő | Belföld

Magyar fejlesztés javíthatja az állatjólétet és a hatékonyságot a tejtermelő gazdaságokban

Magyar fejlesztésű, mesterséges intelligenciával támogatott szolgáltatás javíthatja az állatjólétet és a működtetés hatékonyságát a tejtermelő gazdaságokban – közölte az MTI-vel az Adutrade Farm Kft.