Városlista
2026. április 27, hétfő - Zita

Hírek

2018. Április 25. 11:07, szerda | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Malaclopásért kell felelnie egy biztonsági őrnek és társának

Malaclopásért kell felelnie egy biztonsági őrnek és társának

Folytatólagosan elkövetett lopással és dolog elleni erőszakkal vádolja a Bajai Járási Ügyészség azt a biztonsági őrt és társát, akik 62 malacot loptak el egy tataházai sertéstelepről

- közölte a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség szerdán az MTI-vel. A közlemény szerint a 28 éves, biztonsági őrként dolgozó ruzsai férfi tavaly április 7-én este 24 órás szolgálatában 31 magyar lapály fajtájú, egyenként 20 kilogrammos malacot adogatott ki a kerítésen 50 éves kelebiai társának, aki az állatokat egy utánfutóval ellátott teherjárműre rakta.

A tolvajpáros hat nap múlva ugyanígy ismét ellopott 31 malacot.

Az állatokat az idősebb vádlott eladta, és a befolyt összegből 100 ezer forintot adott a fiatalabb férfinak.

A lopást azonban a szövetkezetnél rövid időn belül felfedezték, ráadásul az állatok elszállítására használt jármű mozgását egy térfigyelő kamera is rögzítette. Az okozott kár 1 millió 127 ezer forint.

Az ügyészség a szabadlábon lévő, büntetlen előéletű férfiakkal szemben próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását, és az okozott kár megtérítését indítványozza. A tolvajok ügyében a Bajai Járásbíróság dönt majd.

Címkék: Baja, lopás, malac, tolvaj

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld

Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát

Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.

2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld

Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje

A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.

2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld

Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában

Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés

2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi

Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka