Városlista
2026. február 25, szerda - Géza

Hírek

2015. November 09. 07:24, hétfő | Külföld
Forrás: Pogár Demeter, az MTI tudósítója jelenti:

Már az FBI is segít az orosz utasszállító tragédiájának kivizsgálásában

Már az FBI is segít az orosz utasszállító tragédiájának kivizsgálásában

Az orosz kormány felkérésére az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) is bekapcsolódik az egyiptomi Sínai-félszigeten lezuhant utasszállító ügyében folytatott nyomozásba

- közölte a hét végén hivatalos forrásokra hivatkozva a The New York Times.
A lap arról számolt be, hogy egyes amerikai tisztségviselők szerint Moszkva az Airbus A321-200-as roncsainak kriminalisztikai vizsgálatában kért segítséget a tragédia okának meghatározásához, mások szerint azonban Oroszország ennél általánosabb támogatást szeretne.

Az orosz kormány ritkán kér hasonló segítséget, ami amerikai szakértők szerint egyfelől arra utal, hogy a nyomozóknak komoly nehézségekkel kell szembenézniük. A The New York Times rámutat: noha az az FBI és orosz partnere, a Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) gyakran együttműködik terrorelhárítási ügyekben olyan közös ellenségek ellen, mint az al-Kaida és az Iszlám Állam (IÁ), a két ország kapcsolatai a berlini fal leomlása óta eltelt években példátlan mélypontra süllyedtek.

A lap szerint a felkérés másfelől Oroszország geopolitikai érdekeit is szolgálhatja. Vlagyimir Putyin orosz elnök ugyanis megpróbálja a terrorizmus jelentette globális fenyegetést eszközként felhasználni arra, hogy kitörjön az ukrajnai válság miatt bevezetett nyugati szankciók okozta elszigeteltségéből.

Putyinnak a Szíriában megindított katonai intervenciója - amellett, hogy meg akarja oldani azt a potenciális gondot, amelyet az IÁ oldalán harcoló mintegy 5 ezer orosz állampolgár jelent - egyesek szerint szintén arra irányuló kísérlet, hogy globális partnerként fogadják el a terrorizmus elleni küzdelemben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 24. 14:00, kedd | Külföld

Orbán szövetségese ukrán zászló kitűzésével emlékezett meg a háború kitöréséről

Andrej Babis: az ukrán zászló kitűzésével emlékezik meg a cseh kormányhivatal az orosz agresszió kezdetéről

2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld

Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát

A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban

2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld

Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt

A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.

2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld

Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén

Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.