Hírek
2017. Február 25. 05:00, szombat |
Külföld
Forrás: mti
Már Románia is vizsgálja a forgalmazott élelmiszerek minőségét
Románia is vizsgálatot indított a nagy nemzetközi cégek által forgalmazott élelmiszerek minőségét illetően - jelentette be pénteken Petre Daea román mezőgazdasági miniszter.
A tárcavezető egy marosvásárhelyi sajtótájékoztatón újságírói kérdésre válaszolva közölte, hogy felállítottak egy munkabizottságot, amelyben a minisztérium, az élelmiszerbiztonsági és állategészségügyi hatóság, valamint a fogyasztóvédelem szakemberei kaptak helyet.
A testület feladata megvizsgálni, hogy van-e eltérés a nagy nemzetközi cégek által Nyugat-Európában és Romániában forgalmazott termékek összetétele és minősége között. Pénteken tárgyaltak a többi hatósággal a vizsgálati módszerről.
Kiemelte: a román hatóságoknak kiegyensúlyozottságról kell bizonyságot tenniük a nyilatkozatokban, és oda kell figyelniük arra, mi történik a piacon. Amennyiben kifogásolható eseteket találnak, közölni fogják a közvéleménnyel - tette hozzá.
Szlovákiában a közelmúltban hozták nyilvánosságra azoknak a laboratóriumi teszteknek az eredményeit, amelyek megállapították: a nemzetközi üzletláncok által Szlovákiában, illetve Ausztriában forgalmazott azonos élelmiszertermékek minősége Ausztriában jobb volt, mint Szlovákiában.
Ezek érdekelhetnek még
2024. Szeptember 12. 19:48, csütörtök | Külföld
Putyin: a nyugati nagy hatótávolságú precíziós fegyverek bevetése a NATO közvetlen részvételét jelentené a háborúban
nyugati nagy hatótávolságú precíziós fegyverek Oroszország elleni bevetése a NATO-országok közvetlen részvételét jelentené az ukrajnai harci cselekményekben
2024. Szeptember 12. 06:00, csütörtök | Külföld
Az ukrán elnök új tervvel akarja a háború diplomáciai befejezésére kényszeríteni Moszkvát
Ukrajna új tervét, amelynek célja, hogy Oroszországot a háború diplomáciai úton történő befejezésére bírja rá, várhatóan a második békecsúcson tárják a világ elé
2024. Szeptember 12. 06:00, csütörtök | Külföld
Európai Bizottság: az orosz gáz kivonása nem jelent kihívást Európa energiaellátásának biztonságára
Az Európai Unió teljes mértékben elkötelezett az orosz gáz fokozatos kivonása mellett, ez ugyanis megtehető anélkül, hogy kihívást jelentene Európa energiaellátásának biztonságára
2024. Szeptember 11. 20:35, szerda | Külföld
Éles szóváltásokkal tarkított televíziós vita keretében találkozott Donald Trump és Kamala Harris
A gazdaság, az illegális bevándorlás, a nemzetközi konfliktusok, a terhesség-megszakítás, valamint a szociális juttatások kiemelt témaként szerepeltek az amerikai elnökjelöltek kiélezett vitájában kedden este.