Városlista
2025. március 16, vasárnap - Henrietta

Hírek

2019. November 13. 05:00, szerda | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Maró anyaggal sebesített meg óvodásokat egy ámokfutó Kínában

Maró anyaggal sebesített meg óvodásokat egy ámokfutó Kínában

Több mint ötven gyermek szenvedett égési sérüléseket a Kína délnyugati részén fekvő Jünnan tartományban, miután egy férfi maró anyaggal fújta le őket

- adta hírül a South China Morning Post (SCMP) című hongkongi lap online változata.

A rendőrség a támadás után mintegy 40 perccel vette őrizetbe a 23 éves férfit, aki az óvoda falán átmászva jutott be a gyerekek közé, majd nátrium-hidroxid-oldattal fújta le őket és az óvoda ott lévő munkatársait - áll Kajjüan város kormányzatának nyilatkozatában, amely szerint 51 gyermeket és három felvigyázójukat kellett kórházba szállítani sérüléseik miatt.

Életveszélyes sérülést senki sem szenvedett, de a támadás két áldozatát súlyos égési sérülésekkel kezelik.

A helyi kormányzat szerint a támadó az interneten vásárolta a maró lúgos oldatot, s tettének oka az előzetes nyomozás szerint a "társadalom elleni bosszú" volt.

Az elmúlt években Kínában több esetben váltak támadások célpontjává óvodák vagy általános iskolák. Szeptemberben egy 40 éves férfit vettek őrizetbe, miután a közép-kínai Hupej tartományban késsel támadt egy általános iskola diákjaira, nyolc gyermek halálát okozva és további kettőt megsebesítve. Április elején pedig a szintén közép-kínai Honan tartományban tartóztattak le egy óvónőt, aki a gyanú szerint mérget kevert a gyermekeknek kínált kásába, aminek következtében 23 gyermek szorult kórházi ellátásra.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 14. 07:22, péntek | Külföld

Ukrajnai háború - Putyin: a tűzszünetet támogatjuk, de vannak megvitatásra váró kérdések

Az orosz elnök szerint a tűzszünet önmagában jó, támogatják, de vannak megvitatásra váró kérdések.

2025. Március 12. 06:00, szerda | Külföld

Ursula von der Leyen: az illúziók korszaka véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért

Az illúziók korszaka most véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért: nem a távoli jövőben, hanem azonnal, nem fokozatosan, hanem a helyzet által megkövetelt merészséggel -

2025. Március 08. 08:17, szombat | Külföld

Donald Trump: az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában

Az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában - közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken a Fehér Házban.

2025. Március 08. 08:12, szombat | Külföld

Donald Trump szankciókat fontolgat Oroszország ellen

Donald Trump amerikai elnök Oroszország elleni pénzügyi és kereskedelmi szankciókat helyezett kilátásba az orosz katonai előrenyomulás miatt Ukrajnában - derül ki az amerikai elnök Truth-on közzétett pénteki üzenetéből.