Hírek
2018. December 20. 11:53, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Még tovább nőtt a légszennyezettség az országban
Tovább nőtt a légszennyezettség a magas szállóportartalom miatt. Miskolcon már veszélyesnek minősítették a levegőt.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ csütörtökön az MTI-vel azt közölte: a Levegőhigiénés Index alapján öt település (Budapest, Kecskemét, Putnok, Sajószentpéter, Tököl) levegőminősége egészségtelen, Miskolcon pedig veszélyes.
Tizenhárom helyen kifogásolt a levegő. Ezek: Dorog, Dunaújváros, Eger, Esztergom, Kazincbarcika, Nyíregyháza, Százhalombatta, Szeged, Székesfehérvár, Szolnok, Szombathely, Vác, Várpalota.
Mint kiemelték: veszélyes levegőminőség esetén már az egészséges lakosságcsoportnál is légzőszervi tünetek jelentkezhetnek, emellett a légszennyezettség kihatással van a keringési rendszerre, a központi idegrendszerre és az immunrendszerre is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Január 20. 08:08, hétfő | Belföld
Egyszerűsített feltételekkel indul újra az energetikai otthonfelújítási program
Egyszerűsített feltételekkel indul újra az energetikai otthonfelújítási program - tudatta az Energiaügyi Minisztérium (EM) az MTI-vel vasárnap.
2025. Január 20. 08:07, hétfő | Belföld
A minisztérium magyarázatot adott az üzemanyagárak emelkedésére
NGM: az olajellátást érintő ukrán fenyegetettség és az amerikai szankciók együttesen az üzemanyagárak jelentős emelkedéséhez vezetnek.
2025. Január 20. 08:05, hétfő | Belföld
HM: szövetséges katonai menetoszlopok haladnak át Magyarországon
Szövetséges katonai menetoszlopok haladnak át Magyarországon hétfőn, kedden és szerdán - tudatta a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-vel közleményben vasárnap.
2025. Január 20. 08:05, hétfő | Belföld
A hét elején még borult, párás, ködös idő várható, majd feltámad a szél, és melegedés kezdődik
A legmelegebb órákban akár 14 Celsius-fok is lehet a hét végén.