Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2024. Április 16. 07:54, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Megállapodtak a bérekről az Audi Hungaria Zrt.-nél

Megállapodtak a bérekről az Audi Hungaria Zrt.-nél

Megállapodtak a bérekről az Audi Hungaria Zrt.-nél: a tárgyalódelegációk közötti egyhetes együttműködés után a szakszervezet hétfői bizalmi értekezlete elfogadta a mukaadóval közösen kidolgozott ajánlatot.

A közlemény szerint a bérmegállapodást várhatóan április 19-én írja alá a munkaadó és az Audi Hungária Független Szakszervezet (AHFSZ).

Felidézték, hogy előző héten "zárt ajtók mögött intenzív és együttműködésen alapuló egyeztetések zajlottak" a felek között.

A közösen kidolgozott ajánlat futamideje 24 hónap, 2024. április 1-jétől 2026. március 31-ig tart, elemei közé tartozik a 6 százalékos alapbéremelés 2024. április 1-jétől és a 4 százalékos alapbéremelés 2025. április 1-jétől. Ezen felül a mozgóbér területi céljai két lépcsőben, 2024. május 1-jétől és 2025. január 1-jétől 2-2 százalékkal beépülnek az alapbérbe. Plusz juttatásként az idén és jövőre is 650 ezer forintot kapnak a munkavállalók júniusban, a májusi bérrel együtt. A választható béren kívüli juttatások keretösszege mindkét évben 500 ezer forint.

A közlemény idézi Michael Bremét, az Audi Hungaria igazgatóságának elnökét, aki bízik abban, hogy a béremelési csomaggal a munkavállalók és munkaadó jövőjének egyik fontos alapját fektették le "ezekben a nagy kihívásokkal teli időkben".

Németh Kinga, az Audi Hungaria igazgatóságának személyügyért és szervezetért felelős tagja, az Audi Hungaria tárgyalódelegációjának vezetője azt emelte ki, hogy a partnerségen alapuló, megoldásorientált együttműködés a szakszervezettel új alapot teremtett számukra, hogy közösen alakítsák és segítsék elő a vállalat "jövőképességét az autóipari transzformáció során".

A győri székhelyű Audi Hungaria Zrt. az Audi konszern tagja, az Audi és Volkswagen konszern központi motorszállítója.

Árbevétele tavaly 9,102 milliárd euró (3577,5 milliárd forint) lett, 7,9 százalékkal magasabb, mint 2022-ben. Adózott eredménye 354 millió euró (139,1 milliárd forint) volt, 11 millió euróval (4,3 milliárd forint) több, mint egy évvel korábban.

Tavaly 1 660 425 motort gyártottak Győrben, köztük 114 058 elektromos hajtást. 2022-ben még 1 677 545 motort gyártottak, amiből 108 097 darab volt elektromos. Az előző évben 177 775 darab járművet állítottak elő, 6641-gyel többet, mint 2022-ben.

A cég tavaly év végén leányvállalatával, az Audi Hungaria Ahead Kft.-vel együtt 12 143 embert foglalkoztatott.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot

Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.

2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld

Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel

Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.

2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete

Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.

2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen

Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.