Városlista
2025. november 10, hétfő - Réka

Hírek

2021. November 14. 09:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Meghaladta a tízmillió forintot a Jónak lenni jó! adományvonalán összegyűlt felajánlás

Meghaladta a tízmillió forintot a Jónak lenni jó! adományvonalán összegyűlt felajánlás

Egy hete kezdődött el a közmédia jubileumi Jónak lenni jó! karitatív kampánya, a 1357-es adományvonalon máris több mint 10 millió forintnyi összeg szerepel.

A közmédia éves adománygyűjtő akciójának kedvezményezettje idén a Covid-árvákat támogató Regőczi Alapítvány - közölte a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap Sajtó és Marketing Irodája szombaton az MTI-vel.

Egy héttel ezelőtt indította el immár tizedszer a közmédia a Jónak lenni jó! elnevezésű adománygyűjtő kampányát. A jubiláló karitatív akció kedvezményezettje idén a Regőczi Alapítvány, amelynek missziója, hogy személyre szabott gondoskodást biztosítson a koronavírus-járvány idején árván vagy félárván maradt magyar gyermekek számára - írták.

Az eltelt egy hét alatt máris bebizonyosodott, hogy óriási összefogásra képesek az emberek, hiszen a 1357-es adományvonalon november 13-ig 10.865.000 forint gyűlt össze.

Az adományvonal továbbra is él: a 1357-es számot tárcsázva, vagy a 1357-es számra küldött sms-sel hívásonként és üzenetenként 500 forinttal lehet támogatni a Covid-árvákat és családjaikat segítő Regőczi István Alapítványt. Emellett az Alapítvány két bankszámlaszámára is várja a segíteni vágyók hozzájárulásait - áll a közleményben.

A karitatív akciót jószolgálati nagykövetként segíti a kétszeres olimpiai, világ- és Európa-bajnok párbajtőrvívó Nagy Tímea és a háromszoros olimpiai, világ- és Európa-bajnok kardvívó Szilágyi Áron. Nagy Tímea az 1993-as esseni világbajnokságon csapatban nyert aranyérme, Szilágyi Áron pedig a tokiói olimpián viselt vívó sisakja felajánlásával járul hozzá a gyűjtéshez. A felajánlott relikviák többsége a Jónak lenni jó! honlapján megvásárolható, néhány különleges tárgyat pedig a december 19-i egész napos műsorfolyam során árverésre bocsátanak - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld

Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől

Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája

2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld

Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk

HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf