Városlista
2025. július 3, csütörtök - Kornél

Hírek

2017. Május 15. 15:24, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Meghosszabbították a Virágos Magyarországért verseny jelentkezési határidejét

Meghosszabbították a Virágos Magyarországért verseny jelentkezési határidejét

Meghosszabbították a Virágos Magyarországért verseny nevezési határidejét, így május végéig jelentkezhetnek a települések önkormányzatai a környezetszépítő megmérettetésre az eredeti május 15-i határidő helyett

- jelentette be Borbás Marcsi, a verseny fővédnöke sajtótájékoztatón hétfőn Budapesten. Eddig több mint 250 település jelentkezett a versenyre - mondta Bánhegyi Zsófia, a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgató-helyettese. Hozzátette: a verseny nyertesei képviselik Magyarországot 2018-ban az európai versenyen. Elmondta: az újonnan választott fővédnök feladatai közé tartozik a kezdeményezés népszerűsítése, részvétel a zsűrizésben, és a rendezvények háziasszonyi teendőinek ellátása.

Borbás Marcsi közölte: a versenyben új elismerést vezetnek be, a fővédnöki díjat idén egy falu és egy város kaphatja meg.

Bánhegyi Zsófia elmondta, a települések bírálatát június közepétől augusztus végéig kertészekből, turisztikai szakemberekből álló zsűri végzi. A miniszterelnök a kimagaslóan szereplő települések részére miniszterelnöki különdíjakat adományoz - mondta.

A 12 európai országot átfogó Entente Florale Europe versenyen a magyar települések eddig 9 arany-, 25 ezüst- és 10 bronzérmet szereztek, további 10-et pedig Európa-díjjal jutalmaztak. Az európai versenyen az idén Kaposvár (város kategória) és Tihany (falu kategória) képviseli Magyarországot.

Az idei verseny csatlakozott az Egyesült Nemzetek Szervezete(ENSZ) fenntartható turizmus fejlesztésének nemzetközi évéhez, ezért az értékelésnél a legfontosabb szempont a fenntarthatóság lesz.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld

Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett

Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt

2025. Július 02. 07:49, szerda | Belföld

Júliustól hátrányos helyzetű családokat lehet támogatni a REpont automatákon keresztül

Júliustól a REpont automatáknál leadott palackok után járó visszaváltási díjat hátrányos helyzetű családok megsegítésére és gyermekek fejlesztésére lehet felajánlani

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet