Hírek
2022. Február 14. 09:55, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Megjöttek a hétvégi koronavírus-adatok
6,383 millió a beoltottak, 21 081 az új fertőzöttek száma Magyarországon, a hétvégén elhunyt 271 beteg
Magyarországon a beoltottak száma 6 383 007, közülük 6 140 331-en a második, 3 769 557-en a harmadik, 160 566-an már a negyedik oltást is megkapták. Az elmúlt három napban 21 081 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta 1 717 072-re nőtt az azonosított fertőzöttek száma. Az elmúlt három napban meghalt 271, többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 42 631-re emelkedett - közölte a hétvégi összesített adatokat a koronavirus.gov.hu hétfőn.
A kormányzati portálon azt írták: a gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 450 631, az aktív fertőzöttek száma 223 810-re csökkent. Kórházban 5186 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 199-en vannak lélegeztetőgépen.
A hétvégi oltási akcióban is több ezren vettek részt, emellett a regisztráció és az időpontfoglaló folyamatosan nyitva van az oltáshoz - írták a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
2026. Július 01. 06:00, szerda | Belföld
Hőség - Magyar Péter: csak a legszükségesebb célokra használjuk a vezetékes ivóvizet!
Magyar Péter miniszterelnök kedd esti Facebook-üzenetében arra kért mindenkit, hogy a következő napokban csak a legszükségesebb célokra használja a vezetékes ivóvizet.
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
