Hírek
2019. Július 27. 18:20, szombat |
Belföld
Forrás: police.hu
Megölte nagyapját, majd több mint két évig rejtegette holttestét
A Budapesti Rendőr-főkapitányság nyomozói befejezték annak a 27 éves férfinak az ügyét, aki megölte a nagyapját, majd eladta a lakását, és a nyugdíját is rendszeresen felvette. Az idős férfit sokáig eltűntként keresték.
A 27 éves budapesti M. Márk még 2015. április 4. és május 20. között megölte a 82 éves nagyapját, annak újbudai lakásában. A férfi a holttestet egy szeméttárolóba tette, és először a lakás garázsába rejtette el, majd átvitte egy kőbányai garázsba, hogy az idős férfi halálát eltitkolja.
M. Márk később megkérte egy ismerősét, a 82 éves budapesti M. Györgyöt, hogy játssza el –fekvőbeteg – nagyapja szerepét az újbudai lakás eladásánál, illetve csináltassanak előtte M. Györgynek új személyigazolványt a nagyapja nevével és adataival. M. György több adásvételi szerződés is aláírt, M. Márk így értékesíteni tudta az újbudai ingatlant, a hozzá tartozó garázst, valamint egy autót, és hozzáfért a nagyapja bankszámlájához is.
Az eltűnt fia 2016 novemberében tett bejelentést a rendőrségen, hogy az általa ritkán látogatott, egyedül élő édesapja eltűnt. A nyomozók az idős férfit eltűntként körözték, de mivel a körülmények az eljárás során egyre gyanúsabbá váltak, a Budapesti Rendőr-főkapitányság Életvédelmi Osztálya az eltűnés tisztázása érdekében 2017 márciusában büntetőeljárást indított.
Az életvédelmi nyomozók 2017. június 9-én M. Márk Kőbányán bérelt garázsában, egy szeméttárolóban elrejtve megtalálták az idős férfi holttestét. A nyomozók a 27 éves férfit nyereségvágyból elkövetett emberölés bűntett és más bűncselekmények miatt gyanúsítottként hallgatták ki, amely során beismerte a bűncselekmény elkövetését. A rendőrök M. György ellen közokirat-hamisítás bűntett miatt folytattak nyomozást.
A nyomozás vizsgálati szakaszában a Budapesti Rendőr-főkapitányság Nyomozó Főosztály munkatársai a szükséges eljárási cselekményeket elvégezték és az iratot átadták az illetékes ügyészség részére.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában
Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót
Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni
Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.
