Hírek
2018. Május 07. 14:20, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Mentőtisztre támadt egy férfi Mohácson
Autójával balesetet okozott, majd megütötte az őt vizsgáló mentőst Mohácson egy zavartan viselkedő férfi, akitől lefoglaltak egy gáz-riasztófegyvert
- közölte a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság hétfőn a rendőrség honlapján. A közlemény szerint a férfi vasárnap este előzés közben járművével megcsúszott, és előbb egy azonos irányba haladó gépkocsival, majd egy parkoló autóval is összeütközött. Végül a személyautó egy ház kapuját kidöntve állt meg.
A tűzoltók kiemelték autójából a könnyebben megsérült férfit, aki mindvégig zavartan viselkedett. Megütötte az őt vizsgáló egyik mentőtisztet, aki könnyű sérülést szenvedett - írták.
A rendőrök a férfi autójából egy gáz-riasztófegyvert foglaltak le, majd a sofőrt őrizetbe vették, ellene közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntettének gyanúja miatt indítottak eljárást.
A hatóság járművezetés bódult állapotban, valamint lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés gyanúját is vizsgálja az eset kapcsán. A rendőrség kezdeményezte a férfi előzetes letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
2026. Július 01. 06:00, szerda | Belföld
Hőség - Magyar Péter: csak a legszükségesebb célokra használjuk a vezetékes ivóvizet!
Magyar Péter miniszterelnök kedd esti Facebook-üzenetében arra kért mindenkit, hogy a következő napokban csak a legszükségesebb célokra használja a vezetékes ivóvizet.
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
