Városlista
2025. május 19, hétfő - Ivó, Milán

Hírek

2016. Július 03. 18:32, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Mérsékelten meleg, napsütéses idő várható

Mérsékelten meleg, napsütéses idő várható

A jövő héten sok lesz a napsütés, de a hét közepén esőre és átmeneti lehűlésre kell készülni, a hétvégén azonban ismét visszatér a 30 Celsius-fok közeli meleg

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnapi, az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Hétfőn országszerte sok lesz a napsütés, csapadék sehol sem valószínű. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 11-17, a legmagasabb hőmérséklet többnyire 25-28 fok között alakul.

Kedden is sok napsütés várható, de estétől az Észak-Dunántúlon és északkeleten kialakulhat egy-egy zápor, esetleg zivatar. A leghidegebb órákban 9-18 fok lehet, napközben 27-31 fokig melegszik a levegő.

Szerdán szórványosan várható zápor, zivatar, legnagyobb eséllyel a Dél-Dunántúlon, valamint északkeleten. Emellett megerősödik, az északi megyékben helyenként viharossá is fokozódik a szél. A minimumhőmérséklet 15-21, a maximumhőmérséklet 25-30 fok között valószínű.

Időnként csütörtökön napközben is megerősödhet a szél, de csapadék nem valószínű, és ismét sok napsütésre lehet számítani. A legalacsonyabb hőmérséklet 10-17, a legmagasabb hőmérséklet 22-26 fok között alakul.

Pénteken, szombaton és vasárnap is sok napsütés várható csapadék nélkül. A minimumhőmérséklet pénteken 10-16, szombaton 13-18, vasárnap 15-20 fok között valószínű. A nappali maximumok pénteken 24-28, szombaton 28-32, vasárnap 29-33 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

Címkék: időjárás, nyár

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 19. 07:26, hétfő | Belföld

Keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek, vallási közösségek támogatásáról

tt az szja-bevallás és az 1+1 százalékos rendelkezések véghajrája, keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek és a vallási közösségek támogatásáról - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vasárnap az MTI-vel.

2025. Május 19. 07:24, hétfő | Belföld

Harcba hívta legfőbb híveit Orbán Viktor

Ma Ukrajna uniós tagsága a legnagyobb veszély - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke Budapesten, a BOK Csarnokban tartott Harcosok klubja - A kezdet elnevezésű rendezvényen.

2025. Május 18. 08:27, vasárnap | Belföld

Nagy István: május végén Magyarország kihirdetheti a mentességet a ragadós száj- és körömfájás ügyében

A ragadós száj- és körömfájás vírus utolsó kitörése óta nem észleltek új eseteket, a lappangási idő leghosszabb részén is \"túl vagyunk\".

2025. Május 18. 08:24, vasárnap | Belföld

Eddig fél millió ember küldte vissza a Voks lapokat

Átlépte a félmilliót a visszaküldött Voks 2025 szavazólapok száma - közölte a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szombaton a közösségi oldalára feltöltött videójában.