Városlista
2025. március 14, péntek - Matild

Hírek

2024. Február 06. 15:01, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Meteorológia: idén először mértek 20 Celsius-fokot

Meteorológia: idén először mértek 20 Celsius-fokot

Ebben az évben először kedden mértek 20 Celsius-fokot Magyarországon - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.

Bejegyzésükben azt írták: a délnyugati szél megtette hatását, az ilyenkor szokásosnál jóval enyhébb az idő, Sopronhorpácsnál kora délután már 20,3 fokot regisztráltak.

Az erre a napra vonatkozó melegrekordot, 21 Celsius-fokot 2004-ben, Kiskunhalason mérték.

Címkék: időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 13. 07:55, csütörtök | Belföld

NAV: érkeznek az adószámla-értesítők

Márciustól folyamatosan küldik az adószámla-értesítőket a magánszemélyeknek és a gazdálkodóknak - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.

2025. Március 13. 07:54, csütörtök | Belföld

Varga Mihály az MNB új elnökeként aláírta a forintbankjegyet

A magyar bankjegyekben a fejlődés a hagyománnyal és a stabilitással ötvöződik, miközben megfelelnek a mai készpénzforgalom technológiai követelményeinek is -

2025. Március 13. 07:45, csütörtök | Belföld

Hétfőtől itt a profitplafon!

Hétfőn lép életbe a kormány profitplafonról szóló rendelete, amely azt jelenti, hogy mostantól a kereskedők legfeljebb tíz százalékot tehetnek a beszerzési árakra

2025. Március 13. 07:41, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: A legfontosabb a 30 évnél fiatalabb édesanyák adómentessége

A kormány célja a 30 évnél fiatalabb anyák szja-mentességével az, hogy a gyermeket vállalók ne kerüljenek rosszabb anyagi helyzetbe, mint azok, akik nem vállalnak gyermeket - közölte a miniszterelnök szerdán a közösségi oldalán.