Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2018. Augusztus 02. 07:31, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu

Mexikóban fogták el egy 2001-es budapesti gyilkossági kísérlet gyanúsítottját

Mexikóban fogták el egy 2001-es budapesti gyilkossági kísérlet gyanúsítottját

Mexikóban fogták el egy tizenhét évvel ezelőtti budapesti emberölési kísérlet gyanúsítottját; a férfit már vissza is szállították Magyarországra

- közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Kommunikációs Szolgálata csütörtök reggel a rendőrség honlapján.

A közlemény szerint B. Balázst társaival együtt rajtakapták az alkalmazottak, amikor 2001 szeptemberében lopni akart egy budai szálloda egyik szobájából, és amikor megpróbálták őket a rendőrség megérkezéséig visszatartani, a férfi három embert késsel megsebesített.

A tolvajoknak végül sikerült elmenekülniük; a késelő ellen aljas indokból elkövetett emberölés kísérlete miatt indult eljárás.

A rendőrök birtokába fél évvel ezelőtt jutottak adatok arról, hogy a férfi feltehetően Mexikóban tartózkodik.

Magyar felkérésre a mexikói hatóságok június 27-én elfogták a más néven élő férfit, akit szerdán szállítottak Magyarországra, gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették. Vele szemben a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) folytatja a korábban felfüggesztett eljárást - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában

Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót

Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.