Városlista
2025. március 15, szombat - Kristóf

Hírek

2023. Augusztus 11. 09:16, péntek | Bulvár

Mint a filmekben, úgy szakította át a kaput az autós - Videó

Mint a filmekben, úgy szakította át a kaput az autós - Videó

Az ittas férfi mögött a három éves kislánya utatott, aki meg is sérült a baleset következtében.

A vádirat szerint a kecskeméti férfi 2023. június 16-án a késő esti órákban Lajosmizsén ittasan vezette gépjárművét, amelyben 3 éves kislányával utazott. Ittassága és nagy sebessége miatt egy utca végi kereszteződésnél egyenesen tovább haladt, és átszakította az előtte lévő ingatlan kerítését, majd az udvaron álló gépkocsinak ütközött. A becsapódástól az álló jármű az ingatlan hátsó kerítéséig repült. A balesetben a vádlott lánya könnyű sérülést szenvedett, a gépkocsikban és a kerítésben jelentős anyagi kár keletkezett.

A bíróság a férfit - az ügyészi indítvánnyal egyezően - bűnösnek találta, és vele szemben végrehajtásában próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztést és közúti járművezetéstől eltiltást szabott ki. Az ítélet nem jogerős, az ügyész súlyosításért fellebbezett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 14. 07:18, péntek | Bulvár

Lázár János: 2500 forintba fog kerülni 2026-ban a borsodiaknak a vármegyei autópályamatrica

Jelentős kedvezménnyel, várhatóan 2500 forintért vehetik meg a Borsod-Abaúj-Zemplénben élők jövőre a megyei autópályamatricát - jelentette be az építési és közlekedési miniszter csütörtökön Facebook-oldalán.

2025. Március 13. 07:43, csütörtök | Bulvár

Vatikán: Ferenc pápa állapota továbbra is stabil, a tüdőröntgen javulást mutat

Ferenc pápa állapota stabil maradt, a tüdőröntgen javulást mutat, a klinikai kórkép azonban továbbra is összetettnek számít - közölte a Szentszék az orvosi vélemény alapján szerda este.

2025. Március 13. 06:00, csütörtök | Bulvár

Rekordszámú szerző kapott jogdíjat, rekordszámú új dal született

2024-ben több mint 13,5 milliárd jogdíjat fizetett ki a dalok, zeneművek szerzőinek az Artisjus, ami reálértékben elérte a pandémia előtti szintet.

2025. Március 11. 07:41, kedd | Bulvár

Vatikán: az orvosok szerint Ferenc pápa túl van a közvetlen életveszélyen

Ferenc pápa túl van a közvetlen életveszélyen, klinikai kórképe azonban továbbra is összetettnek számít - közölte a Szentszék a Gemelli-klinika véleménye alapján hétfőn este.