Hírek
2021. Július 11. 09:59, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Nagyon erős UV-sugárzásra figyelmeztet az OMSZ
Nagyon erős UV-B sugárzás várható az ország több részén vasárnap - hívta fel a figyelmet az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ).
Az OMSZ közleménye szerint vasárnap nagyon erős UV-B sugárzás várható Dél-Dunántúlon, Észak- és Dél-Alföldön, valamint Észak-Magyarországon.
Az OMSZ arra kér mindenkit, hogy fokozottan védekezzen a napsugárzás által okozott leégés ellen.
Amennyiben lehetséges napközben 11 és 15 óra között kerüljék a napozást. Vállat takaró póló, szalmakalap, illetve fényvédő krém használata mindenképpen javasolt - írták.
Közölték, normál bőrtípusnál már 15-20 perc napon tartózkodás esetén is bőrpír keletkezhet.
A várható UV-B értékek területi eloszlása megtekinthető a www.met.hu/idojaras/humanmeteorologia/uv-b oldalon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.
2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld
Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás
2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld
A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között
Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.
