Hírek
2025. December 14. 09:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Navracsics Tibor: az ajkai az ország egyik legversenyképesebb kórháza
Az Ajkai Magyar Imre Kórház az ország egyik legversenyképesebb intézménye, amely az elmúlt négy esztendőben több mint 5 milliárd forinttal gazdagodott
- hangoztatta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter szombaton Ajkán, röntgenberendezés átadása alkalmából tartott beszédében.
Navracsics Tibor azt mondta, hogy bár az elmúlt időszakban a térségben többször felröppentek pletykák, hogy az ajkai kórház nem marad meg, több mint 5 milliárd forintot fordítottak az intézményre, folyamatosan korszerűsítve azt.
Megújult a fertőzőosztály, új diagnosztikai eszközöket vásároltak, szakembereket képeztek, ennek eredményeként vált az ajkai az ország egyik legversenyképesebb kórházává.
Azt mondta, megújult munkakörnyezetben kezdi meg működését a Shimadzu röntgenberendezés, amely jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy a kórház a jövőben is az egészségügy élvonalában teljesítsen.
Megköszönte a kórház dolgozóinak munkáját, megjegyezve: az intézmény munkatársai régóta bizonyítják, hogy a térségben lakók a legmagasabb szakmai színvonalra és a legemberségesebb hozzáállásra számíthatnak.
Királyné Gősi Erika, az Ajkai Magyar Imre Kórház főigazgatója azt mondta, hogy a röntgen használatának kezdete óta eltelt 130 évben rengeteget fejlődött a technika, a gép okozta sugárterhelés minimalizálódott, egyre gyorsabbá, megbízhatóbbá vált a berendezések működése.
Az intézmény vezetője örömét fejezte ki, hogy a kórház részese a CT-csere-programnak, melynek köszönhetően újabb eszközök érkeznek a közeljövőben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.
2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld
Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás
2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld
A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között
Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.
