Hírek
2015. Június 17. 13:06, szerda |
Belföld
Forrás: MTI - fotó: illusztráció
Négyméteres kerítéssel zárják le a magyar-szerb határt
A kormány utasította a belügyminisztert, hogy jövő szerdáig készítse elő a magyar-szerb határ lezárását, amely egy négyméter magas kerítéssel történhet meg.
Jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Budapesten a kormányülés szünetében tartott tájékoztatón. A miniszter közlése szerint 175 kilométer hosszú szakaszról van szó. Mint mondta, Magyarország a kerítés felállításával semmilyen nemzetközi jogi kötelezettséget, semmilyen nemzetközi szerződést nem szeg meg.
Szijjártó Péter elmondta, hogy a belügyminiszterek keddi uniós tanácskozásán kiderült: Magyarországot érinti a legsúlyosabban a bevándorlás a tagállamok közül.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 17. 07:37, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: hamarosan megkezdi működését a trieszti kikötő magyar tulajdonú része
Rövidesen megkezdi működését a trieszti kikötő magyar tulajdonú része, ami teljesen új lehetőségeket nyújt a hazai exportőr vállalatoknak a kivitelük rugalmasságát, gyorsaságát tekintve
2025. Március 17. 07:36, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: a mozdonybeszerzések hatására pontosabban járnak a vonatok
A februári menetrendi adatok már tükrözik a mozdonybeszerzések hatásait. A december óta tartó kedvező trend továbbra is folytatódik, így már harmadik hónapja, kisebb mértékben, de javul a vonatok pontossága
2025. Március 16. 08:36, vasárnap | Belföld
Március 15. - Orbán Viktor: uniót, de Ukrajna nélkül
Európa urai úgy döntöttek, hogy Ukrajnának folytatnia kell a háborút, kerül, amibe kerül. \"Majd kap cserébe gyors uniós tagságot, a mi pénzünkön\".
2025. Március 16. 08:26, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón: