Városlista
2025. július 3, csütörtök - Kornél

Hírek

2017. Szeptember 03. 10:24, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu

Negyven kiló marihuánát találtak a pénzügyőrök Röszkén

Negyven kilogramm marihuánát találtak a pénzügyőrök egy montenegrói férfi autójában a röszkei határátkelőhelyen, a sofőrt őrizetbe vették - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata az MTI-t.

A közlemény szerint az eset pénteken történt. A Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai a jármű bűnügyi szemléjekor az autó alváza és a környezetvédelmi tálca között elrejtve, 55 csomagban, 40 kilogramm kábítószer-gyanús növényi törmeléket, a gyorsteszt szerint marihuánát találtak.

A szállítmány hatóanyag-tartalma feltehetően meghaladja a különösen jelentős mennyiség alsó határát, feketepiaci értéke mintegy 80 millió forint.

A nyomozók a 21 éves montenegrói állampolgárt őrizetbe vették és kezdeményezték előzetes letartóztatását.

Címkék: drog, mariguána, röszke

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld

Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.

2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot

A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -

2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában

Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést

2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld

Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett

Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt