Városlista
2026. április 27, hétfő - Zita

Hírek

2017. Január 11. 09:55, szerda | Belföld
Forrás: mti

Nem dőlt meg a gázfogyasztási rekord az extrém hideg ellenére

Nem dőlt meg a gázfogyasztási rekord az extrém hideg ellenére

A gázfogyasztási rekord az elmúlt rendkívüli hideg napokon sem dőlt meg, a január 7-én mért 69 millió köbméteres fogyasztás jelentősen elmarad a 2006-ban mért felhasználási csúcstól, az ország gázellátása biztosított

- közölte az Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH). A hivatal az MTI kérdésére ismertette: télen az átlagos napi gázigény 45-50 millió köbméter, amelynek döntő többségét a lakosság használja fel. A mostaninál magasabb adatot mértek 2012. február 6-án, amikor 75 millió köbméter fogyott, a rekord pedig 2006. január 23-án volt, akkor 90 millió köbméteres volt a gázfelhasználás - ezektől jelentősen elmarad a szombati 69 millió köbméteres fogyasztás.

A villamosenergia-fogyasztás 6155 megawatt volt a múlt szombaton, lényegesen kisebb a 2016. december 8-án mért 6749 megawattos értéknél.

A MEKH adatai szerint a tavalyi fűtési szezonban (2015. szeptember 1. és 2016. február 28. között) 2,3 milliárd köbméter gázt fogyasztott el a lakosság.

Az új szabályok szerint az idei fűtési szezonra 1,975 milliárd köbméter földgázt kellett betárolni - ismertették. A hivatal becslése szerint 15,4 fok alatt 1 fok napi középhőmérséklet-változás naponta 2,1 millió köbméter földgázfelhasználás-változást okoz.

A MEKH tájékoztatása szerint a tárolói készlet az év első napján 2,3 milliárd köbméter volt, 0,3 milliárd köbméterrel kevesebb az egy évvel korábbinál. A biztonsági készlet több mint 900 ezer köbméter, ennek felhasználására azonban az elmúlt évek során nem volt szükség - tették hozzá.

A tárolókban lévő készletek, valamint a belföldi termelés és a vezetékrendszeren folyamatosan érkező import források elegendőek az ország ellátásához rendkívüli időjárás esetén is - hangsúlyozta a MEKH.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld

Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát

Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.

2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld

Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje

A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.

2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld

Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában

Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés

2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi

Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka