Hírek
2018. Június 08. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Nem jogerősen hét évre ítélték a csecsemője megölésével vádolt nőt
Hét év börtönbüntetésre ítélte a csecsemője megölésével vádolt fertőendrédi nőt a Győri Törvényszék csütörtökön. A halált okozó testi sértés miatt kiszabott ítélet nem jogerős
- olvasható a törvényszéknek az MTI-hez eljuttatott közleményében.
A történteket felidézve azt írták: a vádlott második gyermeke 2016 februárjában született Svájcban. A nő gyermekével az év júliusában költözött élettársához Fertőendrédre. Gyakran fogyasztott alkoholt, alkoholos befolyásoltság alatt többször volt türelmetlen a gyermekkel, különösen a sírása zavarta. 2016 októberében reggeltől estig egyedül volt otthon, és több nyugtatót vett be. Délután a gyermek etetés közben sírni kezdett, ezért a 7 hónapos csecsemő fejét többször megütötte, és nagy erővel, hosszan rázta a kisgyermeket, aki röviddel ezután meghalt. A vádlott a halott gyermeket az ágy melletti szőnyegen hasra fektette, ebben az állapotban találta meg hazaérkező élettársa, aki azonnal mentőt hívott. A mentők megkezdték a csecsemő újraélesztését, de nem tudtak rajta segíteni.
A csecsemő halálának közvetlen oka diffúz agyzúzódás, súlyos agyvizenyő kialakulása volt.
A szakértői vélemény alapján a nő gyógyszerek miatti tompultsága nem volt olyan fokú, hogy ne ismerje fel tette következményeit, az ítélet indoklása szerint ezért bűnössége megállapítható volt a halált okozó testi sértésben.
Az ítélet nem jogerős, mivel a vádlott és védője enyhítésért jelentett be fellebbezést, az ügyész pedig három nap gondolkodási időt kért.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld
Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld
Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában
Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka
