Hírek
2017. December 01. 16:47, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Nem sérültek meg a koronázási jelvények másolatai a székesfehérvári robbanásban
Nem sérült meg a Szent Korona, az Országalma és a koronázási kard hiteles másolata a székesfehérvári városházán pénteken történt robbanásban - közölte a város polgármestere az MTI-vel.
Cser-Palkovics András azt írta: a robbanás után komoly füst alakult ki a polgármesteri hivatal épületén belül, a díszterem melletti átrium üvegteteje pedig teljesen összetört és lezuhant. A koronázási jelvények alatta elhelyezett hiteles másolatai a tároló vitrinnek köszönhetően nem sérültek meg.
A polgármester köszönetet mondott a vészhelyzet elhárításában részt vevő és az épületet fegyelmezetten elhagyó embereknek is.
Hozzátette: a helyreállítási munkák a takarítás és a kárfelmérés után kezdődhetnek el.
Szabó-Bisztricz Anett, a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője korábban azt közölte, a székesfehérvári városháza két épületét elválasztó utcában futó, föld alatti vezetékben keletkezett elektromos robbanás és kisebb tűz péntek délelőtt. A légnyomás és a füst a csővezetéken keresztül jutott el a városháza pincéjébe.
A robbanásban senki sem sérült meg, a hivatalban tartózkodó 280 ember - köztük a városi önkormányzat éppen ülésező képviselő-testülete - még a tűzoltók kiérkezése előtt elhagyta az épületet.
A robbanás okait tűzvizsgálati eljárás keretében vizsgálják.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
2026. Július 01. 06:00, szerda | Belföld
Hőség - Magyar Péter: csak a legszükségesebb célokra használjuk a vezetékes ivóvizet!
Magyar Péter miniszterelnök kedd esti Facebook-üzenetében arra kért mindenkit, hogy a következő napokban csak a legszükségesebb célokra használja a vezetékes ivóvizet.
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
