Hírek
2017. Január 31. 10:24, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Német banktól magyar számlára csalt ki pénzt egy ghánai férfi - VIDEÓVAL
Több mint 16 millió forintot csalt el egy német hitelintézettől az a ghánai férfi, akit hétfőn Magyarországra hoztak az ellene indított eljárás lefolytatására
- közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) kedden a rendőrség honlapján. A közleményben az áll: a jelenleg rendelkezésre álló adatok alapján egy ismeretlen 2015 szeptemberében feltörte egy indai cég levelezőrendszerét, és megváltoztatta a cég hivatalos e-mail-címét. Így amikor egy német hitelintézet több mint 16 millió forint értékben eurót akart átutalni az indai cégnek, az összeg valójában egy magyarországi banknál vezetett folyószámlára érkezett meg. Amikor a német hitelintézet munkatársai észrevették, hogy az átutalás kedvezményezettjének és a bankszámlaszám tulajdonosának a neve nem egyezik meg, feljelentést tettek a német hatóságoknál.
Ahogy a BRFK nyomozása során kiderült, a magyarországi banknál vezetett folyószámla tulajdonosa egy 30 éves ghánai állampolgár, aki ellen országos és nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki. Ennek eredményeként a cseh társszervek január 23-án jelezték az Országos Rendőr-főkapitányságnak, hogy elfogták a férfit, és hétfőn éjszaka a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren átadták a fővárosi rendőröknek.
A BRFK pénzmosás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást a ghánai férfival szemben, és kezdeményezték előzetes letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
843 kilométer közút felújítását tervezik idén
A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.
2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld
Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél
2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került
Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába
