Hírek
2016. Január 23. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Német katonák maradványai és robbanóanyagok kerülhettek elő a Vértesben
Vélhetően német katonák maradványai és nagy mennyiségben veszélyes robbanóanyagok is előkerültek a héten a Vértesben.
A Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében azt írta: csütörtökön a HM Társadalmi Kapcsolatok Hivatal Háborús Kegyeleti Igazgatóság szakértői a Német Háborús Sírokat Gondozó Népi Szövetség magyarországi képviselője bevonásával tűzszerész és rendőri biztosítás mellett helyszíni feltárást végeztek Kőhányáspuszta térségében, erdei környezetben.
A munkálatok megkezdése előtt a Magyar Honvédség tűzszerészei mentesítették a területet. Három kézigránátot, illetve nagy mennyiségű lőszert szállítottak el - tette hozzá a HM, kiemelve: ez az eset ismételten rávilágít arra a veszélyre, hogy több mint hetven évvel a háborús események után a föld még mindig nagy mennyiségben rejthet veszélyes robbanóanyagokat.
A hivatalos feltárás során megállapították, hogy korábban a temetési helyet részlegesen megbolygatták, a csontmaradványokat és tárgyi leleteket elmozdították, majd később visszahelyezték. A sírt emiatt eredeti állapotában nem lehetett rekonstruálni. Az előkerült leletek alapján azt feltételezik, hogy az adott helyszínen német katonákat temettek el. A csontmaradványokat és a tárgyi leletek további vizsgálatok elvégzése céljából a budaörsi német-magyar katonatemetőbe szállították - írták.
Kitértek arra, hogy a "hősi temetési helyek jogállását és védelmét nemzetközi egyezmények és hazai jogszabályok biztosítják, a feltárás engedélyköteles tevékenység, melynek megszegése jogkövetkezményeket von maga után". A HM Társadalmi Kapcsolatok Hivatal vizsgálatot folytat az ügyben, annak eredményéről a tárca később ad tájékoztatást - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen
Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.
2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld
Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány
Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.
