Városlista
2026. április 27, hétfő - Zita

Hírek

2022. Június 19. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Németh Szilárd: a kormány továbbra is fenntartja a rezsicsökkentést

Németh Szilárd: a kormány továbbra is fenntartja a rezsicsökkentést

A kormány és a Fidesz-KDNP továbbra is fenntartja a rezsicsökkentést Brüsszel, a magyarországi baloldal és a multik folyamatos nyomásgyakorlása ellenére

- jelentette ki a rezsicsökkentés fenntartásáért felelős kormánybiztos az MTI-hez szombaton eljuttatott videójában.

Németh Szilárd azt mondta, hogy ha ma szétnézünk az európai politikában, akkor azt látjuk, hogy a brüsszeli baloldaliak - ahelyett, hogy azon törnék a fejüket, miként lehet megszüntetni a háborús inflációt és az annak következtében kialakult káros gazdasági hatásokat, hogyan lehet megvédeni az európai és a magyar állampolgárokat - az őrült javaslataikkal pontosan az európai és a magyar állampolgárokkal akarják megfizettetni a háború árát.

Nagyon úgy tűnik, hogy Magyarországon a fővárosi baloldali politikusok is felszálltak erre a "brüsszeli dilivonatra" - fogalmazott.

Karácsony Gergely főpolgármester a rezsicsökkentés ügyében "a tőle megszokott módon csak szimplán feljelentette Magyarországot Brüsszelben", majd "árulásáért cserébe még pénzért is kuncsorgott" - jelentette ki a kormánybiztos.

Hozzátette: Bősz Anett, "a Gyurcsány-párt újdonsült alpolgármestere" abban látja a háborús infláció megoldását, hogy a magyarok hagyják maguk mögött az autót, és üljenek át a tömegközlekedésre.

Németh Szilárd azt mondta, hogy nem tudnak meglepődni, mert Bősz Anett "nem egyedül utazik ezen a brüsszeli dilivonaton". Vele tart Tüttő Kata dúsgazdag "szoci alpolgármester asszony" is, aki azt javasolja a nála "jóval szerényebb körülmények között élő magyaroknak", hogy kevesebb energiát fogyasszanak, mérsékeljék az autóhasználatukat, valamint gondolják újra az otthoni fűtési-hűtési-főzési szokásaikat.

Velük szemben a Fidesz-KDNP továbbra is leszögezi: az európai és a magyar embereket sújtó hibás brüsszeli szankciópolitika nem oldja meg sem az energiaárak elszabadulását, sem a háborús inflációt, helyette a magyarokkal akarja megfizettetni a háború árát.

"Ezt mi nem fogjuk hagyni. Kiállunk a magyar emberek érdekeiért" - jelentette ki a kormánybiztos.

Brüsszel, a magyarországi baloldal és a multik folyamatos nyomásgyakorlása ellenére a kormány és a Fidesz-KDNP továbbra is fenntartja a rezsicsökkentést - mondta Németh Szilárd.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld

Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát

Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.

2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld

Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje

A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.

2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld

Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában

Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés

2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi

Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka