Hírek
2012. November 02. 15:31, péntek | Helyi
November 2. Halottak napja
A November 2.-a halottak napja jóval későbbi eredetű: Szent Odiló clunyi apát 998-ban vezette be. A 14. század elejétől a katolikus egyház egésze átvette.
Azoknak, akik Isten kegyelmében hunytak el, de törlesztő bűn- és büntetésteher van még a lelkükön, Isten színe előtt meg kell tisztulniuk. Lelkileg nagy vigasztalást jelent a hátramaradottaknak, hogy tehetnek valamit elköltözött szeretteikért imával, vezekléssel, szentmisével.
E napon gyertyákat, mécseseket gyújzunk elhunyt szeretteink emlékére. A népi hiedelem szerint ennek az a célja, hogy a halottak ne kísértsenek, ne nyugatlanítsák az élőket. A bukovinai magyarok még ennivalót is vittek a temetőbe.
Aki ezen a napon nem tud kimenni a temetőbe, az otthon gyújt gyertyát.
Látogattunk. Minket senki se látott.
A temetőbe vittünk ki virágot.
Kik idejöttek egyszer, egy napon,
ki voltak írva sok-sok kőlapon.
Elmondtad, Nagyi, mi élők vagyunk,
De közülünk egyenként itt hagyunk
valakit mindig...
Rigó Béla
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 15. 14:11, szerda | Helyi
KÁBÍTÓSZERT CSEMPÉSZETT
Külföldről hozta be Magyarországra a kábítószert az a 35 éves férfi, akit a komáromi nyomozók egy régi határátkelőnél fogtak el.
2025. Október 06. 09:33, hétfő | Helyi
LOPÁS MIATT KERESSÜK
A Tatabányai Rendőrkapitányság a lakosság segítségét kéri a nő azonosításához.
2025. December 05. 07:38, péntek | Bulvár
37 milliárdos faluépítésbe kezd a magyar kormány Azerbajdzsánban
2025. December 05. 07:37, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.

