Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2024. Március 22. 13:52, péntek | Életmód
Forrás: MTI

Online párbeszédet indít a kormány a zöldenergiáról

Online párbeszédet indít a kormány a zöldenergiáról

A kormány online párbeszédet indít a zöldenergiáról, tizenhárom kérdésben várják a véleményeket a napelemektől a rezsicsökkentésen át az elektromobilitásig

- közölte Tóth Edina fideszes európai parlamenti képviselő pénteken Facebook-oldalán.

A kormánypárti politikus a bejegyzéshez feltöltött videóban azt mondta: Brüsszel elhibázta klímapolitikáját.

Az EU károsanyag-kibocsátás kereskedelmi rendszerének részeként hozzáadott lakossági klímaadó különösen kedvezőtlenül érinti az európai, és köztük a magyar családokat, továbbá veszélyezteti a magyar rezsicsökkentési program hosszú távú fenntarthatóságát is - jelentette ki.

Hangsúlyozta: jelenleg Magyarországon a legolcsóbbak a rezsidíjak egész Európában, ezért a klímaadó arányaiban pont a magyar háztartások költségeit növelné meg a legnagyobb mértékben, ezt pedig elfogadhatatlannak tartják.

Az átállás költségeit nem a háztartásokkal, hanem a nagy szennyezőkkel kell megfizettetni Tóth Edina szerint. A gazdasági növekedést gátló irreális elképzelések helyett valódi környezet- és polgárbarát, a zöldenergiát előnyben részesítő klímavédelmi intézkedésekre van szükség - jelezte.

Közös ügyünk a zöldenergia - fogalmazott a zoldenergia.kormany.hu oldalon közzétett online kérdőív kitöltésére buzdítva.

Címkék: zöld energia

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 21. 16:00, kedd | Életmód

MME: ne vigyük haza a madárfiókákat!

A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért ne vigyük haza őket - hívja fel a lakosság figyelmét a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

2026. Április 19. 14:00, vasárnap | Életmód

Meteorológia: a pénteki volt az év eddigi legmelegebb napja

Pénteken volt az év eddigi legmelegebb napja - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.

2026. Április 17. 16:00, péntek | Életmód

Sziget - Skrillex lesz a zárónap fő fellépője

Skrillex lesz az idei Sziget fesztivál zárónapjának fő fellépője. Az elektronikus zenei színtér meghatározó előadója, az amerikai dj-producer augusztus 15-én ad műsort a rendezvényen - közölte Vető Viktória sajtófőnök csütörtökö