Városlista
2025. június 20, péntek - Rafael

Hírek

2024. November 07. 08:00, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor átvette a Türk Világ Legfelsőbb Rendje díjat

Orbán Viktor átvette a Türk Világ Legfelsőbb Rendje díjat

Ebben az évben Orbán Viktor miniszterelnök vehette át a Türk Államok Szervezete (TÁSZ) csúcstalálkozója alkalmából odaítélt \"a Türk Világ Legfelsőbb Rendje\" kitüntetést -

tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke szerdán Biskekben.

A díjat Szadir Dzsaparov kirgiz elnök adta át a magyar kormányfőnek.

A Türk Világ Legfelsőbb Rendje a Türk Államok Szervezete legmagasabb kitüntetése, amelyet 2019-ben alapítottak. Az elismerést olyan kiemelkedő vezetők kapják, akik jelentős mértékben hozzájárulnak a türk államok közötti egység és együttműködés megerősítéséhez, valamint a közös kulturális örökség ápolásához.

A hivatalos méltatás szerint Orbán Viktor"a Magyarország és a türk államok közti kapcsolatok erősítéséért tett kimagasló erőfeszítéseiért, valamint a türk világon belüli együttműködés előmozdításáért való jelentős hozzájárulásáért" érdemelte ki az elismerést.
Sajtófőnöke beszámolója szerint Orbán Viktor köszönő beszédében elmondta: mi magyarok vagyunk a legnyugatibb keleti nép, keletről vándoroltunk Európába, és a hasonlóan vándorló népek közül mi egyedül maradtunk fenn. Fontosnak nevezte, hogy Magyarország és a türk világ kapcsolata ne a lezárt múlt, hanem egy élő kapcsolat legyen.

Kiemelte: nem személyes érdemnek tekinti az elismerést, hiszen az elmúlt száz évből sok-sok ember munkája van ebben a kitüntetésben. Végezetül kifejtette: hisz abban, hogy a türk népek közössége a világ egyik legsikeresebb térsége lesz.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 20. 07:35, péntek | Belföld

Agrometeorológia: egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály

Egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály az országban és a következő 8-10 napban sem várható számottevő csapadék; egyre inkább felsejlik a 2022-es történelmi aszály rémképe

2025. Június 20. 07:33, péntek | Belföld

Nyár közepéig 131 új Credobus érkezik a MÁV Személyszállítási Zrt.-hez

Nyár közepéig 131 darab új Credobus-t ad át a MÁV Személyszállítási Zrt.-nek a Kravtex-Kühne csoport. Az első járművek már forgalomba álltak a Balaton térségében

2025. Június 20. 07:32, péntek | Belföld

NGM: hat helyet javított Magyarország az IMD nemzetközi versenyképességi ranglistáján

Magyarország hat helyet előrelépve a 48. lett a svájci IMD intézet legfrissebb nemzetközi versenyképességi ranglistáján.