Hírek
2022. Október 14. 09:18, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Orbán Viktor: Meg kell fékezni az inflációt

Az infláció legalább megfelezésére kérte jövő év végére a jegybankelnököt és utasította a pénzügyminisztert a miniszterelnök.
Orbán Viktor a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorának péntek reggeli adásában azt hangsúlyozta: a jelenlegi egy szankciós infláció, ha az Európai Unió belátná ezt, akkor napokon belül a felére eshetne vissza néhány termék, így az energia ára.
Hozzátette: a jelenlegi kormánynak van gyakorlata a pénzromlás kezelésében, hiszen 1998-ban is 10-15 százalékos inflációt örököltek.
A miniszterelnök közölte, mivel a pénzromlás a családokat tartalékaik felélésére kényszeríti, az ellene való küzdelem "valójában egy családvédelmi intézkedéssorozat".
Ezek érdekelhetnek még
2023. Január 30. 11:43, hétfő | Belföld
Bravúros légimentést hajtottak végre a magyar mentősök - Videóval
Tegnap délután egy Somogy vármegyei tó nádasába csúszott az a 25 év körüli férfi, aki beleragadt a jéghideg iszapba. A mentősök helikopterrel mentették ki a szorult helyzetből, súlyos fagyási sérülésekkel került kórházba.
2023. Január 30. 11:41, hétfő | Belföld
Az idei január leghidegebb reggelét mérték hétfőn
Az idei január leghidegebb éjszakája volt a mostani, hétfőre virradóra a Nógrád vármegyei Zabaron mínusz 9,4 Celsius-fokig süllyed a hőmérséklet - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn a Facebook-oldalán.
2023. Január 30. 11:36, hétfő | Belföld
Több mint 3 millió éves matrica jár le január 31-én
Több mint 3 millió tavalyi éves országos és megyei autópálya-matrica érvényessége jár le kedden éjfélkor, a hónap utolsó napjáig kell megújítani a mentességeket, kedvezményeket is.
2023. Január 30. 11:35, hétfő | Belföld
Két ember meghalt lakástűzben Győrben
Két ember meghalt hétfő hajnalban egy kigyulladt győri lakásban - tájékoztatott a Katasztrófavédelem.