Hírek
2012. Március 12. 07:11, hétfő |
Kék hírek
Forrás: OrientPress
Országos tűzgyújtási tilalmat rendeltek el
Általános tűzgyújtási tilalmat rendelt el a vidékfejlesztési miniszter vasárnaptól átmeneti időre.
Magyarország erdeiben a csapadékmentes és szeles időjárás miatt fokozott tűzveszély alakult ki, ezért az erdőkben, valamint az erdőterületek határától számított kétszáz méteren belül tilos tüzet gyújtani.
A tilalom kiterjed a felsorolt területeken kijelölt tűzrakó helyekre is, a közút és vasút menti fásításokra, valamint a parlag- és gazégetésre is.
A miniszter felhívja a közúton és vasúton utazók, az erdőben kirándulók, a mezőgazdasági területeken dolgozók figyelmét, hogy az égő cigarettát ne dobják el, mert ez fokozott tűzveszéllyel jár. A kiszáradt árokparton, a vasúti töltések mellett keletkező tüzek sok esetben közvetlenül erdő- és mezőgazdasági területeket is veszélyeztetnek.
Aki a tűzvédelmi rendelkezéseket megszegi, erdővédelmi bírsággal sújtható.
Az elrendelt tűzgyújtási tilalom visszavonásig érvényes - tájékoztatott közleményben a Vidékfejlesztési Minisztérium.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 12. 06:00, szerda | Kék hírek
Figyelmeztető lövéssel állítottak meg a rendőrök egy késsel fenyegetőző nőt Budapesten
Figyelmeztető lövéssel állítottak meg a rendőrök egy késsel fenyegetőző nőt hétfőn Budapesten a Keleti pályaudvarnál, a támadót elfogták és őrizetbe vették - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség kedden az MTI-vel.
2025. Március 05. 07:47, szerda | Kék hírek
Azt is megverték Miskolcon, aki látta a verekedést
2025. Február 27. 06:00, csütörtök | Kék hírek
Az Iszlám Állam a német farsangi karneválok megtámadására szólította fel híveit
2025. Február 22. 08:20, szombat | Kék hírek
Az ügyészség 14 év fegyházat kért beismerés esetére az antifa támadások német vádlottjára
Az ügyészség 14 év fegyházbüntetés kiszabását kérte a 2023. februári, Budapesten történt antifa támadások német vádlottjára arra az esetre, ha beismeri a bűncselekmény elkövetését.