Városlista
2026. február 25, szerda - Géza

Hírek

2014. Július 27. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Országszerte bárhol lehet felhőszakadás ma

Országszerte bárhol lehet felhőszakadás ma

Négy megyére másod-, az ország többi területére elsőfokú figyelmeztetést adott ki vasárnapra a felhőszakadás veszélye miatt a meteorológiai szolgálat, hat megyében heves zivatarokra is figyelmeztetnek.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton honlapján azt írta: "igazi" nyár - csapadékmentes, magas hőmérsékletű, napsütéses időjárás - az Ibériai-félszigeten és a Kelet-európai-síkság egy részén lesz csak. A Kárpát-medence fölé a következő napokban nagy nedvességtartalmú levegő érkezik.

Magyarországon vasárnap napközben egyre többfelé zivatarokra lehet számítani. Felhőszakadás bárhol előfordulhat, a szombati számítások szerint a legtöbb csapadék a Dél-Dunántúlon és az Északi-középhegység délkeleti lejtőin hullhat - tették hozzá.

Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzés szerint a felhőszakadás miatt Baranya, Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Somogy megyére narancssárga, vagyis másodfokú figyelmeztetés adtak ki. Ezeken a területeken rövid idő alatt akár 50 milliméternél is több eső hullhat. Az ország többi területére szintén a felhőszakadás miatt elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.

Emellett elsősorban az Alföldön van esély egy-egy hevesebb zivatar kialakulására is, amely nagyobb méretű jéggel és 70-80 kilométer/órát meghaladó széllökésekkel járhat. Emiatt Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére elsőfokú figyelmeztetés érvényes.

Az előrejelzés szerint vasárnap a legalacsonyabb hőmérséklet 15 és 20 Celsius-fok között alakul. A legmagasabb hőmérséklet 25-32 fok között valószínű, délnyugaton lesz hűvösebb.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.

2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld

Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás

2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld

A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között

Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.

2026. Február 25. 07:15, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nyitott a diverzifikációra