Hírek
2017. December 24. 08:51, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Ősi ünnep a karácsony
A karácsony ősi ünnep, ilyen formában a 4. század óta ünneplik az emberek - mondta Monostori László plébániai kormányzó az M1 aktuális csatorna december 24-ei reggeli műsorában.
Kifejtette: valójában nem tudni pontosan, hogy az év melyik időszakában született Jézus Krisztus. Mivel úgy tartják, Krisztusból ered a világosság, az év ezen időszakában pedig már egyre hosszabbodnak a nappalok, "világosabbak lesznek napjaink", az atya szerint szép gesztus, hogy a téli napforduló után ünnepeljük Jézus születését.
Kitért arra is, hogy az ünnepnek pogány gyökerei vannak. Rómában ilyenkor a sol invictust, vagyis a legyőzhetetlen napot, a Napistent ünnepelték. Erre reagált az egyház azzal, hogy a "mi világosságunk Jézus maga", és így lett "megkeresztelve az ünnep".
Jézus Krisztus születését december 25-én ünnepeljük. Szintén ősi, de zsidó gyökerű hagyomány, hogy az igazán nagy ünnepeket már előző este elkezdjük ünnepelni - ismertette.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 28. 12:04, szerda | Belföld
Latorcai Csaba: a Brüsszelt vezető baloldali elit gazdasági lehetőséget lát Ukrajnában
A Brüsszelt vezető baloldali elit igazából egy gazdasági lehetőséget lát Ukrajnában, és egy gazdasági érdekcsoportot kiszolgálva mindent elkövet azért, hogy Ukrajnát soron kívül vegyék föl az Európai Unióba
2025. Május 28. 10:05, szerda | Belföld
Szerdától három hétig burkolatot javítanak az M1-M7 autópályák szétválási csomópontjánál
Szerdától három hétig burkolatot javítanak az M1-M7 autópályák szétválási csomópontjánál Törökbálint térségében – közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. kedden az MTI-vel.
2025. Május 28. 07:52, szerda | Belföld
Bóka János: Magyarország meg szeretné erősíteni a civil szervezetek európai uniós finanszírozásának átláthatóságát
Magyarország meg szeretné erősíteni a civil szervezetek európai uniós finanszírozásának átláthatóságát, ugyanis alapvető félreértés van a civil szervezetek demokratikus társadalomban betöltött szerepével kapcsolatban
2025. Május 27. 22:42, kedd | Belföld
50 ÉV SZABADSÁGVÁGY – MANDOKI SOULMATES MEGAKONCERT
BUDAPEST, BUDAI VÁR - SZENTHÁROMSÁG TÉR 2025. AUGUSZTUS 21. este 7.