Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2013. Július 09. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: MNO

Ősszel jön a hálózatról tölthető Mercedes S osztály

Ősszel jön a hálózatról tölthető Mercedes S osztály

A legfrissebb információink szerint már a szeptemberi Frankfurti Autószalonon bemutatkozhat az új Mercedes S osztály hálózatról tölthető hibrid verziója. Az újdonság ráadásul nem kisebb célokat tűz ki maga elé, mint műfajban vezető helyen szereplő Panamera S E-Hybrid térdre kényszerítése.

De mit is fog tudni, hogy a gyári ciklus szerinti 3,1 liter/100 km-es fogyasztású Porschénél is takarékosabb legyen? Egyelőre még csak homályos részletek körvonalazódtak ezzel kapcsolatban, de annyi biztos, hogy V6-os benzinmotort találunk majd benne a tekintélyes teljesítményű elektromos hajtásláncon felül. A csomagtartó mérete az akkumulátorcsomag miatt kisebb lesz, de így is szinte makulátlan használhatóságot ígérnek.

Innentől kezdve két utat járhat a Mercedes–Benz. Egyrészről a hajtáslánc hatékonyságát csiszolhatják, amelyre a 3,5 literes motor lenne jobb megoldás az új, háromliteres, turbós benzinessel ellentétben, ami 306 ellenében 333 lóerős teljesítményével hiába éri el a Panamera teljesítményét, 7 deciliterrel többet is fogyaszt szívó alternatívájánál. Igaz, egy hajszállal még így is takarékosabb, mint az Audi-féle kompresszoros V6. Ám, ha így jár el a gyártó, a hajtáslánc összteljesítménye lenne szerényebb a Porschénél vagy mondjuk a Lexus LS600h-nál. Emiatt – valamint az 500-as hibrid elnevezés okán is – valószínűbb az egyébként is újabb, feltöltött erőforrás használata. Ekkor pedig az elektromos hatótáv fokozásával lehet fogyasztásban lejjebb menni (legalábbis teljes feltöltéssel, a ciklus adatainak megfelelően), ennek megfelelően pedig közel 40 kilométeres károsanyag-kibocsátás nélküli autózásra számíthatunk. Legyen bárhogy is, az előzetes források 3 l/100 km-es adatot emlegetnek, vagyis a differencia valóban csak hajszálnyi lesz.

Címkék: Hybrid, mercedes, S osztály

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában

Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót

Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.