Hírek
2020. Július 13. 12:09, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Öt kisrepülőgép megsértette a magyar légteret Nógrád megyében
Öt kisrepülőgép szállt le engedély nélkül Rétság külterületén szombaton, mint kiderült, a csehországi utasok egy rendezvényre tartottak. Az ügyben szabálysértési eljárást indított a rétsági rendőrkapitányság
- tájékoztatta a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense hétfőn az MTI-t.
Nágel Tamás elmondta: szombat délelőtt bejelentés érkezett a rendőrség ügyeletére, hogy 9 óra 35 perckor Rétság külterületén, a reptéren több kisrepülőgép szállt le.
A rendőrök megállapították, hogy a Csehországból Szlovákián át érkező kisrepülőgépek pilótái és utasai Balatonkeresztúrra akartak repülni, egy rendezvényre tartottak, de nem teljesítették bejelentési kötelezettségüket és repülési tervvel sem rendelkeztek.
Az ügyben a rétsági rendőrkapitányság a légiközlekedés biztonságát és védelmét szolgáló szabályok megszegése és határrendészeti szabálysértés miatt eljárást indított - közölte a referens.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 18. 08:27, vasárnap | Belföld
Nagy István: május végén Magyarország kihirdetheti a mentességet a ragadós száj- és körömfájás ügyében
A ragadós száj- és körömfájás vírus utolsó kitörése óta nem észleltek új eseteket, a lappangási idő leghosszabb részén is \"túl vagyunk\".
2025. Május 18. 08:24, vasárnap | Belföld
Eddig fél millió ember küldte vissza a Voks lapokat
Átlépte a félmilliót a visszaküldött Voks 2025 szavazólapok száma - közölte a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szombaton a közösségi oldalára feltöltött videójában.
2025. Május 17. 08:27, szombat | Belföld
Elkészült az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria győri gyárában
Legördült a gyártósorról az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria Zrt. győri gyárában. Az ünnepség részeként az Audi Hungaria és a magyar kormány megújította a 2013-ban kötött stratégiai együttműködési megállapodását.
2025. Május 17. 08:20, szombat | Belföld
Orbán Viktor: példátlan, hogy egy nem NATO-tagállam titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen
Példátlan, hogy a nem NATO-tagállam Ukrajna titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen