Hírek
2015. Június 21. 00:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: hasznos hírek
Ötmillióra is bírságolható, aki nem írtja ki saját földjén a parlagfüvet
A parlagfű elleni védekezést még a virágzás előtt el kell kezdeni, ezért a Földművelésügyi Minisztérium (FM) felhívja a földhasználók, földtulajdonosok figyelmét, hogy tegyenek eleget jogszabályban foglalt kötelezettségüknek, ellenőrizzék és tegyék rendbe területeiket.
A tárca keddi felhívásában arra is figyelmeztet, hogy a védekezési kötelezettség elmulasztását az illetékes hatóság 15 ezer és 5 millió forint közötti növényvédelmi bírsággal sújthatja.
Az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről szóló törvény értelmében a
földhasználónak, földtulajdonosnak június 30-áig kell a parlagfű-mentesítést elvégeznie, megakadályozva a virágbimbók kialakulását, és ezt az állapotot a vegetációs időszak végéig folyamatosan fenn kell tartania - emlékeztet az FM.
A parlagfű jelenleg is csírázik az országban. A növények fejlettsége eltérő, a legfejlettebb növények jelenleg 30-35 centiméteresek - közölte a tárca.
A parlagfű elleni védekezés minden évben nagy kihívás elé állítja a gazdálkodókat. Ezért az FM azt javasolja, hogy ha kérdésük van, forduljanak a megyei kormányhivatalok növény- és talajvédelmi szakembereihez, vagy a Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara tagjaihoz, akik segíteni fogják a földhasználókat a parlagfű elleni védekezés során a leghatékonyabb és legmegfelelőbb módszerek kiválasztásában.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 09:44, péntek | Helyi
SZEMTANÚK JELENTKEZÉSÉT VÁRJUK
A Tatabányai Rendőrkapitányság 11010/1962/2025. bü. számon indított eljárást személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset gondatlan okozásának vétsége miatt.
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2025. December 17. 10:58, szerda | Helyi
E-CIGARETTA BUKTATTA LE
Elfogták azt a 32 éves tatabányai férfit, aki a lakásában kristályt árusított.
