Hírek
2019. Február 13. 16:04, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Óvszerekbe rejtve próbált 60 milliónyi kokaint Magyarországra csempészni egy brazil nő
Óvszerekbe rejtve próbált Magyarországra csempészni 60 millió forintnyi kokaint egy 30 éves brazil nő – közölte a rendőrség szerdán.
A nő február 10-én éjszaka érkezett Brazíliából a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre, ahol a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai ellenőrizték csomagját.
A nő bőröndjében – négy takaró belsejébe rejtve – összesen 300, több mint 3 kilogramm kokaingyanús fehér port tartalmazó óvszert találtak. Az előzetes vegyészszakértői vélemény szerint a lefoglalt anyag kokain, amelynek feketepiaci értéke körülbelül 60 millió forint.
A rendőrök a brazil asszonyt gyanúsítottként hallgatták ki. Beismerő vallomásában elmondta, hogy pénzhiányba került Brazíliában és ezért vállalta el a bőrönd Magyarországra szállítását.
A nőt a nyomozók bűnügyi őrizetbe vették, a bíróság pedig elrendelte letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 19. 16:00, kedd | Belföld
Duna House: Nyugat-Magyarországon a panellakások átlagos négyzetméterára csaknem 30 százalékkal nőtt egy év alatt
2026. Május 19. 13:00, kedd | Belföld
Hosszabb nyitva tartással készül a NAV a bevallás utolsó napjaira
2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld
A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést
A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát
