Hírek
2013. Július 23. 08:05, kedd |
Külföld
Forrás: MTI
Patkányméreg a pekingi "birkahúsban"

Valószínűleg patkánymérget evett egy turista Pekingben, amikor birkahúst fogyasztott: legalábbis a vérében patkánymérgekben használatos összetevőt találtak.
A pekingi 307-es számú kórházban, amely a kínai hadsereg orvostudományi akadémiájának intézménye, egy, a rágcsálóirtásban használatos szer, a bromadiolon maradványait fedezték fel a 20 éves északkelet-kínai turista vérmintájában.
Az orvosok szerint a fiatalembert, aki családjával kirándult a fővárosban és fogyasztott az út mentén nyárson sült birkahúsból, patkányméreg mérgezhette meg.
A leginkább utcákon, izzó szén felett sütögetett és árult étellel kapcsolatos eset ismét azt a korábbi gyanút erősíti, miszerint a "birkanyársak" egy része feltételezhetően sosem látott birkát.
Két hónapja a kínai hatóságok adtak hírt arról, hogy róka, nyérc és patkányhúsból, vegyszerek hozzáadásával gyártottak hamis birkahúst a keleti országrészben és 20 ezer tonna illegálisan gyártott árut foglaltak le, több mint 900 gyanúsítottat állítottak elő.
Az ellenőrök sok esetben találkoztak a feldolgozás során tiltott vegyi anyagok felhasználásával, beteg állatoktól származó húsokkal, valamint húsnak álcázott termékekkel. Kínában egyre gyakoribbak az élelmiszerek minőségével kapcsolatos botrányok, különösen, hogy a közvélemény is mind érzékenyebb erre a kérdéskörre.
Az élelmiszerbiztonság kockázatait értékelő központ egyik vezetője nemrégiben azt nyilatkozta: nem szabad megfeledkezni arról, hogy Kína még mindig egy fejlődő ország. Vang Csu-tien ezzel arra utalt, hogy szerinte a szabványokat ehhez mérten kell az országban kialakítani. Hozzátette ugyanakkor, hogy nem szabad figyelmen kívül hagyni a fejlett világ mércéjét sem.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 14. 07:22, péntek | Külföld
Ukrajnai háború - Putyin: a tűzszünetet támogatjuk, de vannak megvitatásra váró kérdések
Az orosz elnök szerint a tűzszünet önmagában jó, támogatják, de vannak megvitatásra váró kérdések.
2025. Március 12. 06:00, szerda | Külföld
Ursula von der Leyen: az illúziók korszaka véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért
Az illúziók korszaka most véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért: nem a távoli jövőben, hanem azonnal, nem fokozatosan, hanem a helyzet által megkövetelt merészséggel -
2025. Március 08. 08:17, szombat | Külföld
Donald Trump: az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában
Az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában - közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken a Fehér Házban.
2025. Március 08. 08:12, szombat | Külföld
Donald Trump szankciókat fontolgat Oroszország ellen
Donald Trump amerikai elnök Oroszország elleni pénzügyi és kereskedelmi szankciókat helyezett kilátásba az orosz katonai előrenyomulás miatt Ukrajnában - derül ki az amerikai elnök Truth-on közzétett pénteki üzenetéből.